slavoo
30.06.14,18:38
Vlani v marci som kúpila byt, odovzdala som správcovi protokol, kde boli všetky údaje meračov, plynu, elektriny. V apríli mi prišlo vyúčtovanie za celý rok, čiže aj za starého majiteľa. Správca mi oznámil, že v júni mi pošle nové vyúčtovanie za nového aj starého majiteľa. Odpísali mi: Spoločenstvo nie je povinné vykonať Vyúčtovanie na jednotlivých vlastníkov. Podľa Zákona č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov § 7b odstavec (3) je spoločenstvo povinné najneskôr do 31. mája nasledujúceho roka vykonať Vyúčtovanie použitia fondu prevádzky, údržby a opráv, úhrad za plnenia rozúčtované na jednotlivé byty a nebytové priestory v domu.
V zmysle spomínaného zákona bolo Vyúčtovanie spracované v stanovenej lehote a v stanovenom rozsahu. Služba „rozdelenia vyúčtovania medzi vlastníkov“ je úkon nad rámec zákona a je spoplatnená 20 €.
kopretinka
30.06.14,16:44
čo je to rozdelenie vyúčtovania?doplň zadanie otázky
sito
30.06.14,21:27
Už som to viac krát napísal.

Sú to hovädá, dobytok, ktorý nehladí na ľudí ako na ľudí, ale ako na seba.

Za dobytok ich majú.
Dokáže byt zaplatiť úhradu za užívanie bytu?

NIE!

Existuje aj niečo také ako variabilný symbol, zvyčajne to býva číslo domu, číslo bytu a číslo nájomníka, teraz už prevažne vlastníka bytu. Prvý má zvyčajne nulu. Druhý, jednotku. Tretí, dvojku na konci variabilného symbolu.

Aké teda rozdelenie vyúčtovania medzi vlastníkov? Či u toho správcu sú schopní evidovať na jeden byt súčasne dvoch vlastníkov? Od oboch žiadať mesačnú úhradu za užívanie bytu? A potom rozdeliť?

Niekto sa tu na porade pohoršoval nad slovom kurvy, že vulgárne je.

Ak tým správcom nie sú ženy, tiež sa pohoršujem. Čo sú, keď nie kurvy, si myslím svoje. Ale, myslieť si môže každý, čo chce, či čo mu pasuje. Ale sú!

slavoo, aj toto je v zákone:

Úhrady za plnenia sú vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome povinní mesačne vopred uhrádzať na účet domu v banke. Pri rozúčtovaní úhrad za plnenia sa zohľadňuje miera využívania spoločných častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi bytov alebo nebytových priestorov v dome. Okrem služieb a prác, ktoré vlastník bytu a nebytového priestoru v dome uhrádza priamo dodávateľovi, sa za plnenie spojené s užívaním bytu alebo nebytového priestoru považuje najmä osvetlenie spoločných častí domu, odvoz odpadov, čistenie žúmp, užívanie výťahov, upratovanie, dodávka tepla a teplej vody, dodávka vody od vodárenských spoločností a odvádzanie odpadových vôd.

Tiež toto:
(2) Pri správe domu je správca povinný

a) hospodáriť s majetkom vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome s odbornou starostlivosťou v súlade s podmienkami zmluvy o výkone správy

Aj toto:

Za každý byt a nebytový priestor v dome má vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome alebo spoluvlastníci jeden hlas pripadajúci na ich byt alebo nebytový priestor v dome. Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome môže písomne, s úradne overeným podpisom, splnomocniť inú osobu, aby ho na schôdzi vlastníkov zastupovala. Súčasťou splnomocnenia môže byť aj príkaz, ako má splnomocnenec hlasovať pri konkrétnych otázkach. Splnomocnená osoba sa originálom splnomocnenia preukazuje na začiatku schôdze rade alebo zástupcovi vlastníkov.

Asi si to posledné nejak pletú s vlastníctvom a spoluvlastníctvom, napriek tomu, že ste odovzdali, odsúhlasili, mieru využívania spoločných zariadení protokolárne. Teda medzi vlastníkmi bytu (starý - nový).

Nie spoluvlastníkmi bytu!

No nie sú to hovadské kurvy, keď od vás žiadajú od vás peniaze na viac za prácu za ktorú ste im každý uhradili , či starý, či nový vlastník v poplatku za správu domu, každý za seba, svoj, za svoj?
Excise Duty
01.07.14,04:29
Treba si písomne vyžiadať konkrétne ustanovenia konkrétnej legislatívy, ktorá ich oprávňuje na výber takéhoto poplatku a v takejto konkrétnej výške, rovnako je vhodné postrašiť ich upozornením na medializáciu ich konania! Je to tak, ako píše sito, sú to kurvy, avšak nie v zmysle poveterných ženščín, sú to obyčajné kurvy zlodejské. Takých je plné Slovensko, snažia sa ťažiť zo všeobecne nízkeho právneho povedomia, preto treba na nich pritlačiť!
Peggynka
01.07.14,05:05
Tiež vždy tvrdím,nech ukáže zákon - ľudová tvorivosť je v tomto štáte neuveriteľná...