mikkes77
01.07.14,08:39
Dobry den prajem, neviem kde sa uz mam poradit, na urade prace ma vzdy iba odbili ze nemame narok na nic. Mam 26 rokov, zijem s priatelkou a mame spolu jedno 15 mesacne dietatko. Byvame u mojich rodicov. Pracuje iba otec, mama je nezamastnana, ja som tiez nezamestnany. Na urade prace nam povedali, ze mame traja ludia vyzit z prispevku na dieta, co je 226 eur. Dalo by sa s tym nieco spravit, aby aspon mne nieco dali alebo nejakou inou cestou? Na urade Vas odbiju, naco by si robili zbytocnu robotu. Prosim Vas vyzna sa niekto v tychto veciach. Za odpoved dakujem.
avalik
01.07.14,07:00
podal si si aj pisomnu ziadost a predlozil doklady?

studuj http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675

a aj zákon

417/2013 Z. z.Zákon o pomoci v hmotnej núdzi - http://www.zakonypreludi.sk/zz/2013-417

§ 19
Uplatnenie nároku na pomoc v hmotnej núdzi a osobitný príspevok

(1) Nárok na pomoc v hmotnej núdzi a osobitný príspevok sa uplatňujú na úrade podaním písomnej žiadosti alebo podaním žiadosti elektronickými prostriedkami podpísanej zaručeným elektronickým podpisom.

(2) Žiadosť obsahuje

a) meno, priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, rodinný stav, adresu pobytu členov domácnosti,

b) adresu na doručovanie písomností a adresu alebo číslo účtu v banke alebo v pobočke zahraničnej banky na území Slovenskej republiky na poukazovanie pomoci v hmotnej núdzi a osobitného príspevku,

c) údaje o príjme, bytových pomeroch, nárokoch a údaje o majetku členov domácnosti; to neplatí, ak ide o žiadosť o poskytnutie osobitného príspevku.
ivka70
01.07.14,07:21
Vyska davky v hmotnej nudzi pre 2 + dieta je:
d) 160,40 eura mesačne, ak ide o dvojicu s dieťaťom alebo najviac so štyrmi deťmi,

co rodicovsky prispevok vysoko prekracuje.

A kedze byvate u rodicov a asi najomnu zmluvu nemate, tak ani narok na prispevok na byvanie vam nevznikne.

Dalo by sa s tym spravit napriklad to, ze aspon jeden z vas by sa zamestnal. Ked si nedokazes najst pracu ty, nech sa zamestna partnerka a ty ostan s dietatom doma.
mikkes77
01.07.14,11:30
Dakujem Va velmi pekne za Vas cas. Uz mam v tom jasno.