Diamant
13.04.06,07:56
Dobrý deň všetkým poraďákom. Prosím Vás aký typ zmluvy by ste navrhli na spoluprácu medzi dvoma spoločnosťami A a B.
Spoločnosť A dodá zdarma spoločnosti B materiál a formu na výrobu výliskov, a spoločnosť B vyrobí a predá (v cene bude len práca) tieto výlisky. Ďakujem za všetky návrhy.:eek: :eek: :rolleyes:
Zita5
13.04.06,06:02
Dobrý deň všetkým poraďákom. Prosím Vás aký typ zmluvy by ste navrhli na spoluprácu medzi dvoma spoločnosťami A a B.
Spoločnosť A dodá zdarma spoločnosti B materiál a formu na výrobu výliskov, a spoločnosť B vyrobí a predá (v cene bude len práca) tieto výlisky. Ďakujem za všetky návrhy.:eek: :eek: :rolleyes:

Ja by som volila "Zmluvu o spolupráci" ......kde sa musia uviesť všetky skutočnosti ......kto čo dodal , aký materiál a kto a čo má vyrobiť a predať .

Pozri aj § 261 - 262 a ďalej Obchodný zákonník .
DušanČ
13.04.06,09:58
Podľa môjho názoru by to mohla byť aj zmluva o dielo podľa § 536 a nasl. Obchodného zákonníka.
Zita5
13.04.06,10:05
Podľa môjho názoru by to mohla byť aj zmluva o dielo podľa § 536 a nasl. Obchodného zákonníka.


Zvažovala som aj ja tento spôsob a riešiť to cez Zmluvu o dielo , ale hneď som odpútala pozornosť od toho paragrafu , pretože Objednávateľ objedná a dodá si materiál ......... zhotoviteľovi ......ale zhotoviteľ vyrobý a predá ......podľa zadania to vyzerá konečnému spotrebiteľovi a nie objednávateľovi ....a tu sa mi to zdá nedoriešené..........:)

V otázke sa neuvádza , že predá objednávateľovi .......;)
Uvidíme možno zadávateľ otázky spraví doplnok ....:)
Ervin
13.04.06,12:47
Zrejme by som volil tzv. nepomenovanú zmluvu v zmysle § 269 ods. 2, podstatnou náležitosťou je aby zmluvné strany vymedzili dostatočne určitým spôsobom predmet svojich záväzkov. Názov zmluvy nie je podstatný.....môže to byť zmluva alebo zmluva o spolupráci zmluva o partnerstve atď....malo by však obsahovať odkaz na cit. § OBCHZ a klauzulu o tom, že na vzťahy zmluvou výslovne neupravené sa použijú príslušné ustanovenia OBCHZ.