topas103
01.07.14,16:00
Zdravím, chcem sa spýtať, známa oddnes nastúpila do novej práce ale zajtra už nechce nastúpiť, ako je to s podporou v nezamestnanosti? Predtým bola evidovaná na upsvar a mala podporu. Z čoho sa bude rátať za predpokladu že ju upsvar už odhlásil z evidencie? dakujem
Katy a R
01.07.14,16:06
ale nová dávka v nezamestnanosti sa nedáva po jednom odrobenom dni! - podmienky - viď zák o SP (od § 104)
jedine by mohla vtedy "pokračovať", ak nevyčerpala dávku za celé podporné obdobie - v pôvodnej výške. Ale musí sa nanovo zaradiť do evidencie UoZ
veronikasad
01.07.14,16:35
doplň predch.obdobie poberania dávky v nezamestnanosti
topas103
01.07.14,17:11
od aprila 2014 do vcera
ivka70
01.07.14,18:05
Dostane takú istú podporu ako mala. Má právo docerpat podporu 6 mesiacov dokopy. Nesmie ale zabudnúť na ten jeden deň sa odhlásiť so zmluvou z evidencie UP a opäť prihlásiť.