K.A.T.K.A
13.04.06,08:25
Môžme niečo (napr. náhradný diel) fakturovať aj bez nákupného dokladu? Podľa mňa nie.
Alebo s nákupným dokladom, ale dátumovo skôr bol predaj ako nákup?
Jeden chlap mi tvrdí, že bežne sa to tak robí, ale mne sa to nezdá. Že on keď príde niekde pre tovar, dajú mu ho, ale faktúru pošlú napr. až za dva týždne, bez dodacieho listu, bez ničoho, len si to poznačia do zošita a faktúrujú to neskôr, on to zatiaľ normálne predáva aj bez nákupného dokladu. Je toto v praxi možné? Môže sa to takto robiť?
Zita5
13.04.06,06:47
Môžme niečo (napr. náhradný diel) fakturovať aj bez nákupného dokladu? Podľa mňa nie.
Alebo s nákupným dokladom, ale dátumovo skôr bol predaj ako nákup?
Jeden chlap mi tvrdí, že bežne sa to tak robí, ale mne sa to nezdá. Že on keď príde niekde pre tovar, dajú mu ho, ale faktúru pošlú napr. až za dva týždne, bez dodacieho listu, bez ničoho, len si to poznačia do zošita a faktúrujú to neskôr, on to zatiaľ normálne predáva aj bez nákupného dokladu. Je toto v praxi možné? Môže sa to takto robiť?


Nemalo by sa to , pretože to ešte nemá ani v skladovej evidencii a pri predaji to nemá z čoho odpísať .

Sú to komplikované prípady , mám s tým aj ja skúsenosť a vždy pením , keď robím sklad ......potom mi to vychádza tak , že napríklad 30.3. sa predá ND , ale príjem na sklad je 20.4..........vtedy robím veľké poriadky s kolegovcami .