alenka-nováčik
01.07.14,16:17
Učila som za kolegyňu, ktorá bola so žiakmi na súťaži a neuznali mi nadčasovú hodinu ani na preplatenie ani na náhradné voľno. To isté sa mi stalo, keď som učila za kolegyňu, ktorá bola na služobnej ceste. Môže mi riaditeľstvo ZŠ odmietnuť preplatiť alebo dať náhradné voľno za suplované hodiny? Môžem odmietnuť ísť suplovať hodinu "zadarmo"?
Ďakujem
misoft
01.07.14,15:08
Nepatrím do školstva, ale! Suplovanie za neprítomnú kolegyňu - bolo to v pracovnom čase? Ak áno - z akého dôvodu by ti mali udeliť NV, alebo to preplatiť? Ty predsa nesupluješ zadarmo - máš predsa stanovenú mzdu. A zamestnávateľ/zriaďovateľ môže v pracovnom čase určovať zamestnancom ich pracovnú náplň.
alaya1
01.07.14,16:56
Musis sa pozriet do svojej pracovnej zmluvy, ci tam mas uvedeny bod- plny nariadenie vedenia skoly. Ak to tam mas, tak ti to mohli nariadit aj bez preplatenia v pripade nudze, ale nestretla som sa s tym za 10 rkov, co som bola v skolstve, zeby nepreplatili, alebo by to neboli braLi do NV. Mala si ziadat vysvetlenie.
alaya1
01.07.14,16:57
No, v skole je to ine, ako si tu prezentoval. Tam mas uvazok a pracovny cas zadeleny a ak robis nadcas, mas ho mat zaplateny, ako aj v inom odvetvi.
alenka-nováčik
02.07.14,10:48
Ako vysvetlenie mi bolo povedané, že nemôžu zaplatiť jednu hodinu dvom učiteľkám - aj tej, čo je na súťaži, aj tej, čo učí miesto nej. Vraj nemajú vyčlenené peniaze na duplicitnú platbu za jednu hodinu.
alaya1
02.07.14,11:12
obrat sa na zriadovatela.