Danny24
02.07.14,09:38
Dobrý, chcela by som sa opýtat, že odkedy by som mohla pracovat v MŠ, teraz v septembri nastupujem na externé študium na VŠ predškolskú pedagogiku, v školke by potrebovali nejakú pomoc k učitelkám na pár hod. denne, od kedy by som mohla tam vypomáhat? Až ked ukončím Bc. predškolskej pedagogiky alebo aj skor, počas študia. Dakujem
alaya1
02.07.14,07:50
Upresni otazku- co znamena vyponahat par hodin. myslis- ako asistent ucitela? To mozes s uplnym stredoskolskym vzdelanim.
alaya1
02.07.14,07:51
Ak si kvalifikovana na pracu v materskej skole- mozes ucit aj pred dokoncenim VS studia.
Danny24
02.07.14,08:53
strednú školu nemám pedagogickú, a áno, niečo ako asistent učitela, v školke máme jednotriedku, tak myslím, že kým učitelka pracuje s predškolákmi, ja sa venujem mladším detom.
Danny24
02.07.14,08:54
ale kvalifikovaná som ak mám strednú pedagogickú nie? ale ja nemám :-(
alaya1
03.07.14,05:54
Na pracu asistenta ucitela postacuje stradna skola s maturitou. Jeho praca vsak nezastresuje vzdelavanie deti, ako si to napisala v komentari. Asistent ucitela len napomaha vyucujucemu s pomocnymi pracami. Napr. v materskej skole- hygiena, obliekanie, vyzlievanie, krmenie dozor na vychadzkach,ale vyucovat nemoze.
kubo131
07.07.14,17:41
Aby si mohla učiť v MŠ musíš spĺňať niektoré z kvalifikačných predpokladov, ktoré sú definované vo Vyhláške MŠVVaŠ č. 437/2009 Z.z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov.
To nájdeš tu (https://www.minedu.sk/data/att/651.pdf)