MICHAEL 1
02.07.14,12:49
Za akých podmienok a ako môžem zmeniť notára ?
Agresia nátlak zaujatosť vyhrážky prehry na súde to všetko predviedla a podivuhodne len na mojej osobe dala krátky termín na doloženie majetku až 7 dní nechcem ju komu písať a aký je postup vďaka.
misoft
02.07.14,10:51
bodliak
02.07.14,10:58
Si si fakt istá, že chceš zmeniť "Notára" ?


Zmena notára
Dnes 13:49
MICHAEL 1
Za akých podmienok a ako môžem zmeniť notára ?
Agresia nátlak zaujatosť vyhrážky prehry na súde to všetko predviedla a podivuhodne len na mojej osobe dala krátky termín na doloženie majetku až 7 dní nechcem ju komu písať a aký je postup vďaka.
MICHAEL 1
02.07.14,11:29
Ano.
bodliak
02.07.14,11:30
A nie advokáta alebo sudcu ?
MICHAEL 1
02.07.14,11:41
Na notariete pojednávajúce ho vo veci dedictva a kto to je je mi to jedno keď bude zmenil by som všetkých ale asi právničku v tomto prípade :(
bodliak
03.07.14,07:32
Nie som spokojný s konaním notára. Môže byť vec pridelená inému notárovi?

Áno, medzi taký závažný zákonný dôvod, aby súd poveril iného notára, aby ako súdny komisár prejednal dedičstvo je prípad, ak možno mať pochybnosti o nezaujatosti povereného notára. Podľa Občianskeho súdneho poriadku sudcovia a v rovnakých prípadoch aj notári, sú vylúčení z prejednávania a rozhodovania veci, ak so zreteľom na ich pomer k veci, k účastníkom alebo k ich zástupcom možno mať pochybnosti o ich nezaujatosti. Tu je potrebné upozorniť na fakt, že dôvodom na vylúčenie sudcu či notára nie sú okolnosti, ktoré spočívajú v jeho postupe v konaní o prejednávanej veci. Ak sa námietka zaujatosti týka len okolností, ktoré spočívajú v postupe notára v konaní o prejednávanej veci, súd na námietku zaujatosti neprihliada. Účastníci majú právo z dôvodov ktoré boli uvedené uplatniť námietku zaujatosti voči notárovi, ktorý má vec prejednať a rozhodnúť. O tomto práve prvostupňový súd účastníkov poučí. Účastník môže uplatniť námietku zaujatosti najneskôr na prvom pojednávaní, ktoré viedol sudca, o ktorého vylúčenie ide, alebo do 15 dní, odkedy sa mohol dozvedieť o dôvode, pre ktorý je sudca vylúčený. Na neskôr podanú námietku zaujatosti súd prihliadne len vtedy, ak účastník nebol o práve uplatniť námietku zaujatosti poučený. V námietke zaujatosti musí byť uvedené, proti komu smeruje, dôvod, pre ktorý má byť sudca vylúčený, a kedy sa účastník podávajúci námietku zaujatosti o dôvode vylúčenia dozvedel. Na opakované námietky zaujatosti podané z toho istého dôvodu súd neprihliadne, ak už o nich rozhodol O vylúčení notára z úkonov súdneho komisára rozhoduje súd, ktorý notára vykonaním úkonov súdneho komisára poveril. (rozhodne do desiatich dní od predloženia veci). Ak bolo rozhodnuté, že notár je vylúčený, predseda súdu zabezpečí, aby vec bola pridelená inému notárovi už uvedeným spôsobom, teda náhodným výberom pomocou technických prostriedkov a programových prostriedkov.


Zákon 323/1992 Zb.

DOHĽAD NAD ČINNOSŤOU NOTÁROV A VÝKON DISCIPLINÁRNEJ PRÁVOMOCI

§ 89
.....
(3) Sťažnosti na notárov vybavuje komora. Sťažnosti na komoru vybavuje minister.
clen
09.07.14,05:38
ak ste nestihli namietať zaujatosť, proti rozhodnutiu notára sa dá vždy odvolať, resp. podať žiadosť o pokračovanie v dedičskom konaní (§ 175zca obč. súdneho poriadku)...tam bude možné namietať všetky veci...každopádne nepodpisovať nič s čím nesúhlasím (dohoda o dedičstve, vzdanie sa odvolania a pod.)
clen
09.07.14,05:39
no a ak je dôvod, vhodné je napísať aj sťažnosť na notársku komoru
MICHAEL 1
09.07.14,09:04
Vďaka za jednoduchú a priamu odpoveď podpísal som akurát preloženie termínu na 29.7. stým že mi dala 7 dní na zdokonalovanie hnuteľného majetku z odôvodnením že som mal dosť času od úmrtia otca, je to v poriadku pričom ešte keď sa jedná o dva dni mimo pracovné ? A nemohol som vedieť či spolu dediči niečo predkladali alebo nie a ja som sa to dozvedel 2 týždne pred konaním . ďalšia vec ja už by som vôbec nechcel aby toho 29.7. nás mala terajšia notárka ako postupovať? Brat dal spraviť odhad tak aby im to vyhovovalo a aby som nemohol založiť na dedickom konaní pohľadávku a aj keby som ju založil stále by nevznikol nárok na finančný doplatok z bratovej strany notárka povedala že keď je to taký odhadca ktorí vystupuje ako súdny a ja si dám spraviť svoj tak aj tak ho nezaloží do spisu a navyše povedala že ju žiaden sudca neakceptuje? A posledná vec už spominánú pohľadávku na to mi povedala že ak mi proti strana neakceptuje pohľadávku tak ju tam založiť nemôžem, ved čo by to bol za zákon kedy by mi protistrana mala uznať nárok na pohľadávku ved to by sa nestalo nikdy ved by tím priamo poškodili sami seba lebo nie? Vďaka za rady prípadne odpovede a názor.
MICHAEL 1
09.07.14,09:15
Ešte jednu vec som zabudol ako spochybniť odhadcu ktorí pozapisoval také nezmisli ako že na dome je zavedení plyn, obecný vodovod že nemal podla čoho spraviť odhad nakoľko žiadni predchádzajúci neexistuje pritom ho mal v ruke posledný odhad ktorí sa robil 1997 mi sme sa na adresu nastavovali hneď nasledovný rok vlastníme fotky domu pred a po faktúre výpis z katastra že nevlastním žiadni iný majetok svedkov ako majstrov a všetko bolo investované do predmetnej nehnuteľnosti za podpisu Svetka na úvere ako jeden zo spolu dedičov to je moja mama a počas života môjho otca tak že to bol majetok nadobudnutí synom nie rodičom tak mi bolo povedané že by som uspel na súde nakoľko sa jedná o nadobudnutie hodnoti mojim pričinením teda nie rodičom neexistuje žiadna dohoda medzi otcom a mnou že by to bol voči nemu dar alebo forma nájmu alebo podobne veci vyjadrenie bolo daj si tam čo chceš pri dedení ti to bude zohľadnené. A ký je váš názor pohlaď na úspešnosť takéhoto problému a čo stým darebákom odhadcom vďaka.