SERVIS
13.04.06,09:40
Je tu nejaký odborník? Som citlivá na prechladnutie krížov a celého chrbáta. Mám v aute deku, ale niekto mi ju zobral, a ráno to nie je bohviečo. Od studenej sedačky mi prechladol chrbát, dneska mi je už strašne. Poradte mi či sa mám kúpať v horúcej vode, alebo radšej nie. A aké lieky? Mávam to dva krát do roka. Lekár mi nikdy bohviečo nepredpíše, len že mám doma ležať, inak mi to vraj neprejde. Máte dajaké domáce recepty. Poraďte prosím rýcho.Ďakujem
Zita5
13.04.06,07:43
Je tu nejaký odborník? Som citlivá na prechladnutie krížov a celého chrbáta. Mám v aute deku, ale niekto mi ju zobral, a ráno to nie je bohviečo. Od studenej sedačky mi prechladol chrbát, dneska mi je už strašne. Poradte mi či sa mám kúpať v horúcej vode, alebo radšej nie. A aké lieky? Mávam to dva krát do roka. Lekár mi nikdy bohviečo nepredpíše, len že mám doma ležať, inak mi to vraj neprejde. Máte dajaké domáce recepty. Poraďte prosím rýcho.Ďakujem

No horúcu vodu pri zápale by som neodporúčala . Myslím že nasadiť niečo do bolesti ........ Ibalgin alebo podobné , aby to aspoň tak nebolelo .
Jana2004
13.04.06,07:46
z vlastnej skúsenosti - umelo nenahrievaj, nerob sadacie kúpele - položí ťa to úplne. Drž sa v teple, natri si oblasť krížov Voltarenom a daj si niečo od bolesti - výborný bol Solpadin, alebo aj Ibufein sa dá ...to už záleží na tebe, čo ti od bolesti zaberá. A v každom prípade mne zaberajú teplé ponožky na nohy - hlavne v noci. Prajem skoré uzdravenie.
alternativa
13.04.06,17:39
Tiez sa pridavam k nazoru, ze "mokre" teplo urcite nie. Mne suche /lavathermom, elektrickou poduskou/ pomaha. V takomto priechlade jem lieky brufenoveho a voltarenoveho typu len kratke obdobie - su tazke na zaludok pri dlhodobejsom uzivani. Pomaha mi anopyrin 2-3x denne + zvysene davky B komplexu /napr. forte, jeho nadbytok vylucis mocom/ a horcika. No a kludovy rezim. Skore uzdravenie Ti prajem.
kalkulka
18.04.06,06:00
Skús Fastum gel, ten nemá vedľajšie účinky a uľaví aj od bolesti. Alebo vyskúšaj prírodné oleje a krémy od firmy JUST. Sú síce drahšie, ale zvyknú
na čas pomôcť.
Rudolf
18.04.06,07:10
mne na chrbát robí dobre akekoľvek teplo a ibalgin. skús zmeniť miesto kde spíš. nie pri vonkajšej stene ani medzi oknom a dverami. ak nemusíš, nelež. kľud spôsobí len ďalšie stuhnutie. aké ľahké.