AVE_JA
02.07.14,16:06
dobrý deň,
som registrovaný podla 7a a potreboval by som vedieť ako platiť dph. Z daňového úradu mi ešte neprišli nijaké papiere ako odosielať platby, mám len pridelené DIČ. Dnes mi bola vystavená faktúra a bojím sa aby som niečo neprešvihol...
draik
02.07.14,16:21
Registrovaný podľa §7a nie je platiteľom DPH.
AVE_JA
02.07.14,16:28
ale ja prijímam v tomto prípade službu z ČR. Faktúra je vystavená bez dph. Ja som povinný túto dph zaplatiť na SK daňovníkom.
taiko
02.07.14,16:38
mozno keby si sa svojej uctovnicky opytal? Nechal tieto veci na nu a venoval sa svojmu core business-u?
AVE_JA
02.07.14,16:43
ešte ani tu nemám :D ja som týždňový podnikateľ :) si musím zohnať nejaké recenzie :)
avalik
02.07.14,16:45
ZoDPH
§ 78
(3) Ak osobe, ktorá nie je platiteľom, vznikne povinnosť platiť daň (§ 69), je táto osoba povinná podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, a v tej istej lehote zaplatiť daň s výnimkou podľa odseku 4. Osoba, ktorá nie je platiteľom, nie je povinná zaplatiť daň, ak daň na zaplatenie nie je viac ako 5 eur.

pozri aj https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/_danove-podanie
AVE_JA
02.07.14,16:50
Vdaka, mesačne mi vzniká daň 2€, takže len podávam priznanie a nikdy nič neplatím?
avalik
02.07.14,16:54
Vdaka, mesačne mi vzniká daň 2€, takže len podávam priznanie a nikdy nič neplatím?

tak pisu ... ale zabudni raz poslat danove priznanie a oni ti to spocitaju :)

PS: ale urcite ti odporucam najst si uctovnicku cim skor
kirka
16.07.14,13:00
ja mam jednu otazocku? pri registracii podla § 7a je povinnost podavat DP DPH mesacne ci stvrtrocne? na FS som nasla vyjadrenia aj tak, aj tak, uz mam v tom zmatok . Dakujem za odpoved.
Tweety
16.07.14,13:03
ja mam jednu otazocku? pri registracii podla § 7a je povinnost podavat DP DPH mesacne ci stvrtrocne? na FS som nasla vyjadrenia aj tak, aj tak, uz mam v tom zmatok . Dakujem za odpoved.
Pozri príspevok od avalik zo dňa 2.7.2014 o 17.45..
AVE_JA
16.07.14,14:10
ja mám informácie, že 1 rok musíš mesačn a potom môžeš požiadať o stvrtročné podávanie DP, ale iba v prípade zdanitelnej sumy, ktorá za 12 predchádzajúcich mesiacov nepresiahla 100 000€
kirka
16.07.14,20:23
a pri tejto registracii je povinnost podavat aj nulove DP DPH, alebo staci len za ten mesiac,kedy bola dodana/nadobudnuta sluzba z/do IČŠ? SZCO je sice registrovaný podla §7a, ale ziadne sluzby doteraz nedodal ani nenadobudol.
AVE_JA
16.07.14,20:37
to bude vedieť tvoja účtovníčka, ale na daňovom mi dali kontakt na call centrum kde mi poradili vo veľa veciach. Číslo je 048/43 17 222
kirka
16.07.14,21:34
dakujem :)
kirka
17.07.14,08:50
tak som na FS volala, pri registracii podla §'7a nie je povinnost podavat nulove DP DPH, podava sa len za ten mesiac, kedy k dodaniu/nadobudnutiu sluzby pride. Mozno tato informacia niekomu pomoze. :)
Sara1011
17.07.14,23:36
to isté som ja riešila tento rok, tiež mám klienta podľa §7a, a ma aj obrat, že by mohol byť plátca dph, ale nakoľko má len fakturáciu do EU, tak sa nemusí registrovať na DPH.