4bambi4
02.07.14,19:27
Dobrý deň. Potrebujem poradiť. Kúpil som novostavbu a po 5 a 3/4 roka užívania bytu dochádza k odutiu obkladu v sprchovom kúte a oproti, kde obklad nieje v styku s vodou ( 3 roky záruka a 5 rokov na skryté závady ). Developer-ovi som podal reklamáciu - odpovedal, že to nemá nič spoločné so sadaním podložia bytovky ( vraj k tomuto stavu dochádza v prvým mesiacoch výstavby ). Podal som odvolanie, kde chcem vedieť dôvod prečo k tomu stavu prišlo, zoznam použitých materiálov, výpis zo stavebného denníka, či bol dodržaný postup a časový sled pri realizácií obkladu. Od vtedy sa odmlčali, prešlo 30 dní. Vraj to musí riešiť majiteľ a sľúbili odpoveď do 2 týždňoch. Neviete mi poradiť ako mám ďalej postupovať? Uvedomujem si, že je to po záruke. Mám to dať k súdu, prípadne si to nechať opraviť na vlastné náklady? Poraďte niekto ak máte podobnú skúsenosť. Ďakujem
vlado 33
02.07.14,17:41
Je to po záruke, takže opraviť na vlastné náklady. Keby aj predložil neviem aké postupy a realizácie, môžu byť pravdivé alebo klamlivé, po záruke sú bezpredmetné. Sadanie budovy je v norme keďže múry nepraskajú.
4bambi4
04.07.14,20:24
Ďakujem za reakciu. Viem, že nič nezmôžem, je to veľký subjekt a majú za sebou rodinných právnikov. Dali mi pri osobnom stretnutí za pravdu, že to nie je bežné ale nič viac. Nikdy si nepriznajú chybu. Takže takto sa správa developer. :-(
lapejko
04.07.14,20:47
pri oprave všetko nafotiť, možno zverejniť...skúsiť nájsť konkrétnu firmu, ktorá to dodrbala...lokálne odliepanie obkladu po rokoch je niekedy dôsledkom použitia nekvalitného lepidla, ktoré má krátku dobu otvorenia a obklad sa neprilepil poriadne...potom pri akomkoľvek pohybe obklad letí, v sprchovom kúte to môže znamenať aj problém s hydroizoláciou.