kdebolotam
03.07.14,09:39
Tak konečne sme sa dohodli, a po skoro 5 rokoch oddeleného bývania sa ideme rozvádzať. Návrh aj doklady potrebné k rozvodu som si našla, idem na to... Môžem sa zastupovať sama, či musím mať právnika?Ako dlho trvá doba od podania návrhu po samotný rozvod? Dohodli sme sa s manželom na rozvode, majetok spoločný nemáme, na výživnom ako aj na starostlivosti o dcérku, tak by to malo prebehnúť rýchlo. A čo následuje po rozvode? Kam treba túto skutočnosť nahlásiť? Asi na cudzineckú políciu, keďže manžel je cudzinec, do školy? banky - máme uver na byt, ktorý prenajímame, no platím ho výhradne ja, manžel ani nevie, kde sa ten byt nachádza....Ďakujem za info....
taiko
03.07.14,08:01
http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html
Co presne chces vediet? Aky vysporiadat BSM? Mali ste vobec BSM? Ako vysporiadat uver v banke? Byt ste nadobudli pocas manzelstva? Uver ja na vas oboch? Ako ste si dohodli starostlivost o dceru? Mate tu dohodu aj na papieri?
alaya1
03.07.14,08:08
V pripade, ze si nevies rady s tolkymi otazkami, najlepsie riesenie je zajst za advokatom a dostanes relevantne a uplne odpovede na svoje otazky. nemusi ta zastupovat na sude, ale pocas hodinoveho sedenia ti vsetko vysvetli.
draik
03.07.14,09:04
Ak ste na všetkom dohodnutí, nie je dôvod angažovať právnika.
Ak ste kupovali byt za manželstva, tak je v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov a bude potrebné ho vysporiadať.
Banku samotný rozvod nezaujíma, keďže rozvod nemení postavenie dlžníka/spoludlžníka.
Ešte sa treba rozhodnúť, či sa vrátite k pôvodnému menu.
kdebolotam
11.07.14,07:29
takže stačí podať návrh + všetky prílohy a čakať na termín?Treba našu dohodu dať na papier, či stačí ak to uvediem v návrhu?Byt sme kupovali už keď sme spolu nežili, vlastne som ho kupovala ja, no keďže sme boli manželia, musela som do toho zaaganžovať aj manžela, i keď on ibapodpísal zmluvy, ani nevie, kde sa ten byt nachádza, nakoľko ho prenajímam....Chcem mať tento rozvod čo najskôr za sebou, preto som myslela, že je lepšie sa obrátiť na právnika, aby som na nič nezabudla a nemuseli sme sa stretnúť niekoľko krát...
Peggynka
11.07.14,10:34
Dohodu o výživnom ti musí schváliť súd.
kopretinka
11.07.14,10:41
do návrhu na rozvod napíš,že ako ste sa dohodli na starostlivosti o dieťa.
lujza.j
11.07.14,11:00
Co je to rychlo za sebou?!kamoska prve pojednavanie po 1/2 roku od podania...
kopretinka
11.07.14,11:08
záleží od toho,koľko majú roboty......môžeš čakať aj 1 mesiac.....hlavne treba návrh dobre napísať,priložiť všetky potrebné dokumenty a kolky......aby ťa nemuseli vyzývať na doplnenie niečoho.......