witch
03.07.14,12:56
Dobrý deň, v januári sme zaplatili predfaktúru za webhosting u spoločnosti, ktorá nám túto službu poskytovala už 3 roky. Po mnohých urgenciách nám vyúčtovaciu fa - daňový doklad poslali dnes. Dátum dodania je 27.1.14, ale firma medzi tým zanikla, faktúru poslal nástupca, ale s údajmi starej firmy. Môžem si uplatniť odpočet DPH, aj keď ich IČ DPH je v súčasnosti neplatné? Predpokladám, že v januári platné bolo, len teraz už to neviem overiť.
Tweety
03.07.14,11:03
Over si u nástupcu, nech pošle list. Ak potvrdí, že bol platiteľom, tak si nárok uplatníš.
kn-alka
03.07.14,11:07
Nárok na uplatnenie DPH je predsa v ktorom koľvek mesiaci do konca kalendárneho roka. Dôležitý je dátum dodania a v januári predsa firma existovala.
witch
03.07.14,11:08
Ďakujem za rýchlu odpoveď!
witch
03.07.14,11:37
existovala, ale už teraz nefiguruje v zozname platiteľov DPH a vtedy som si neoverovala platnosť IČ DPH. ke´dže kvôli KV DPH si všetky IČ dph overujem, tak sa pýtam, čo s tým. ide o malú sumu, ale zaujímal ma aj princíp, ako dokázať prípadnej kontrole, že vtedy boli plátcami.
kn-alka
03.07.14,11:39
pozri si na orsr.sk dokedy boli registrovaný - veľmi malá pravdepodobnosť, že by boli odhlásený ako platcovia DPH pred skončením živnosti.
witch
03.07.14,12:36
no je v tom mrník, pozrela som, firma AB na živnostenskom existuje stále, plátca DPH ale už nie je a citujem z mailu od nich: společnost XY přebrala k správě všechny služby společnosti AB.. No a konateľ AB a XY je ten istý. Keď nám dobehne zaplatené obdobie (do konca roka), nájdeme si iného dodávateľa. Telefón nedvíhajú, komunikujú iba cez mail a to sporadicky. A ja ani neviem, čo to webhosting je :-)))
Antonia Jendrišáková
09.08.14,04:41
Musíš dokázať, že v období pre odpočítanie dph boli platitelia. Ak nedokážeš, tak dph vstup daňová kontrola neuzná.
witch
11.08.14,05:09
dokázať sa mi to asi nepodarí, keďže sa už neozvali. našťastie je to len malá suma...