ariadna22
03.07.14,17:35
jedná sa o štatút samostatne hospodáriaceho roľníka
SHR
ak ste podnikali a máte zrušenú živnosť (napríklad ste si urobili s.r.o.) a chcete si napríklad urobiť farmu ponúknu vám na štatistickom úrade (aspoň na jar 2014 to platilo) IČO na výber. Nové či staré? Vyberiete si nové. Potom idete na živnostenský úrad, lebo k tomu aby ste mohli výrobky predávať, musíte mať voľnú živnosť. Tam vám povedia, že vás už evidujú a spýtajú sa, prečo máte druhé ičo? Zavolajú na štatistiku a zistia, že na štatistickom úrade môže podľa metodiky ponúkať IČO na výber. Potom idete na sociálnu poisťovnu zahlásiť zamestnávateľa a tam vám povedia, že vy vôbec nemáte novú firmu, že vašu firmu už roky evidujú pod tým novým ičom, čiže vy ako shr už fungujute roky rokúce (od dátumu vašej vniku vašej starej živnosti vám skrátka na ŽÚ prepíšu IČO).
Mám otázku na čo tomuto štátu dobré mať fiktívne (po časovej osy dozadu) fungujúce fyzické osoby v právnej forme SHR? . Prečo prepisujú to pôvodné IČO?
ariadna22
03.07.14,15:35
... ja osobne teraz vystupujem ako IČO: xxxxxx je aktívne od 1.1.2003 (po prepísaní v ŽR) a je shr - farmaXXX, aj ked mám to ičo a novú firmu až od marca 2014
Indeed
03.07.14,15:52
práveže je to somarina aby FO mala viac IČO...

Ja som zrušil jednu živnost, niekolko mesiacov som robil na dohodu a potom som otvoril novuživnost a IČO mam to isté
ariadna22
03.07.14,19:04
je to somarina, čo tým ako sledujú?