ssis1
03.07.14,19:43
dobry den mam otazku je mozne spravit nejako zelezobetonovu deku ked je uz postavene podkrovie a je tam urobeny iba veniec a na nom su uz priecky a novy krov.da sa to nejako nadpojit na ten veniec? dom som kupil a predosli majitel sa neriadil projektom kde bola deka naprojektovana a staval ako mongol
Indeed
03.07.14,18:11
skus upresnit otázku ,

ako tomu mame rozumiet že : "je tam urobený iba veniec , a na nom su uz priečky"

veniec je ukončenie obvodového muru , čo je medzi obvodovými murmi, na čom su priečky ??
ssis1
03.07.14,18:24
priecky prizemia su ukoncene vencom a na venci je krov a priecky na ktorych je krov
Indeed
03.07.14,18:27
teda hranoly, rob rozdiel medzi konštrukcoiu strechy a medzi murovanými priečkami
ssis1
03.07.14,18:37
ano prizemie od podkrovia je oddelene nenosnymi hranolmi, podla projektu mala byt deka zelezobeton
Indeed
03.07.14,18:40
tak to je na kkt, bez demontáže strechy sa jednoliata žb deka NEDA UROBIT
ssis1
03.07.14,18:44
to som si aj myslel hlavne ze kkt to neskolaudoval a na stavebnom urade je to takto a o dalsich veciach ani nehovorim ale davat dole cely krov a priecky a rovno aj veniec to bude poriadna zabava
Indeed
03.07.14,18:51
možno by sa niečo mohlo poriešiť oceĺovými I profilmi votknutými do obvodových murov,ktoré by držali tie hranoly, aky je rozpon ?
Ale jednoznačne to musi navrhnut nejaky odborník ,počkaj si na dalšie komentáre,celé technické riešenie takého podopretia bude komplikované a drahé...
ssis1
03.07.14,18:53
5 metrov
Indeed
04.07.14,13:30
tak to nie je také strašné... nejaké I-čka pod tými hranolmi by to poriešili a nemuseli by sa ani podoprieť...
scame
18.07.14,05:18
JA by som urobil debnenie na uroven venca, rozlozil zelezo, do venca by som navrtal diery, strcil roxory a zalial betonom....Samozrejme pouzil 10-12 priemer roxorua ešte by som to poistil aj karisietami
chandler
18.07.14,10:58
ZB doska sa tam dorobit da len je to komplikovane. strecha moze ostat ale vsetko vnutri musi ist von. ale neviem v com je vlastne problem, namiesto dosky mozu byt hranoly. Je mozne ze mu to statik aj schvalil. Su tam nejake problemy, alebo len chces ZB strop a nie dreveny strop?