mirco261
03.07.14,21:58
Zakladám si internetový obchod a chcem tam použiť obrázky nábytkov /reálna fotka a dalšie fotky budú z 3D modelovacieho SW z rôznych uhlov/.
Riešim to, že som si to namodeloval v SW, ktorý mám v študentskej verzii. Môžem tieto fotky, ktoré som vytvoril v tomto SW uverejniť v eshope?
misoft
03.07.14,20:28
Pokiaľ vytvoríš digitálny model a z neho urobíš foto - model, ktorý si vytvoril, je tvojim dielom - teda i foto z neho sú tvoje, si autorom, máš na to autorské právo. Avšak foto skutočného nábytku (z iného zdroja) už podlieha autorskému zákonu.....
arizona
03.07.14,21:17
Nepises o aky SW sa jedna. Ale vacsinou je free verzia iba na domace,nekomercne pouzitie.
Prestuduj si podmienky pouzivania autora, k danemu SW., s ktorymi si suhlasil pri instalacii
misoft
03.07.14,21:29
Možno používa SketchUp.....má totiž i študentskú licenciu...
mirco261
04.07.14,04:22
Presne tak, SketchUp...
mirco261
04.07.14,04:23
Ide o to že ja nepredávam ten vytvorený obrazok, je to iba ilustračný obrázok niečoho, čo zákazníkovi dodám...
misoft
04.07.14,05:16
Neviem, či študentská licencia toto dovoľuje, ale tu sa už naráža na komerciu - ty budeš predávať tovar, ktorý presne vyzerá ako zobrazený model. Ak by si mal full licenciu SkretchUp-u - potom by to bolo kóšer... Záleží na lic. podmienkach programu. O vytvorenom modeli a jeho zobrazení som už napísal.....