JOŽO 32
03.07.14,21:58
Mila123
03.07.14,19:59
mňa by zaujímalo prečo by to exe urobil????? prečo by zrážal z cudzieho účtu? a koho by to mal byť účet????
JOŽO 32
03.07.14,20:08
dostal som dnes upovedomenie že mi budu zražať peniaze z učtu ale ja nemam učet na svoje meno ale učet je mojej kamaratky a chodia tam len moje peniaze
misoft
03.07.14,20:15
Ak exekútor zistí, že nemáš účet, tak pôjde k zdroju - to je k zamestnávateľovi, dá príkaz na exekučné zrážky a je to. Prípadne ak berieš nejaké dávky - tak aj tam ti bude brať. Na cudzí účet (nepatriaci povinnému) nesmie siahnuť.
Ale to, že si dávaš posielať peniaze na cudzí účet je síce tvoja vec, ale môže sa to v dôsledku vyhodnotiť ako poškodzovanie veriteľa! §239 ods.1 písm a Tr.zákona.....
právnik-probono
03.07.14,21:19
Dobrý deň. Exekúcia je vedená in personam (proti osobe) povinného, dlžníka. Doručením upovedomenia o začatí exekúcie, tento má zakázané disponovať so všetkým majetkom, ktorý podlieha podľa zákona exekúcii. Exekúciu je možné uspokojiť IBA z majetku povinného. Ak sa však povinný vyhýba exekučnému konaniu spôsobom, že peniaze, ktoré sú jeho majetkom a podliehajú exekúcii, si necháva zasielať na cudzí účet (rodiny, známeho, priateľa, etc...), tieto peniaze sú exekvovateľné, avšak nie prikázaním pohľadávky z účtu (ich zobratím z účtu na príkaz exekútora), ale jedinou možnosťou je žalobou sa domáhať ich odporovania na súde (aj spätne tri roky)zo strany veriteľa. Ak by tam hrozila bezprostredná ujma na práve veriteľa, je možné sa tohto práva domáhať aj predbežným opatrením, v prípade ktorého nariadenia v tomto prípade súd - NIE exekútor požiada banku o ich blokáciu aj na cudzom účte až do definitívneho rozhodnutia vo veci samej. Záverom upozorňujem, že zastieraním Vám vlastných finančných prostriedkov na cudzom účte sa môžete dopustiť aj trestného činu marenia exekúcie. Želám veľa úspechov!
arizona
03.07.14,21:27
diky za rady,ale prosime ta, nemen prednastavene pismo... Tzv. vykrikovanie je na Porade /aj inych strankach/ zakazane
právnik-probono
03.07.14,22:08
Nakoľko som právnikom, moja odpoveď je odborného charakteru a pokiaľ mám správne info, odborné informácie je možné zvýrazňovať, takže to tvorí výnimku z tzv. "vykrikovania". Vykrikovanie nebolo v žiadnom prípade účelom odpovede. Výlučným účelom odpovede bola moja ochota poskytnúť právnu radu bezplatne.
avalik
04.07.14,05:52
vazime si tvoju ochotu ale ber do uvahy aj nas citatelov, taketo dlhe jednoodsekove texty sa tazko citaju normalnym pismom nie to este boldom.
zvyraznenie celeho textu sa meni na vykrikovanie a nie na upozornenie na dolezite skutocnosti v odpovedi. uprav prosim ta svoje prispevky do citatelnej podoby
erik555
04.07.14,06:13
zas exekucie??? Ale OK, ved sme exekutorsky stat!!! V Cesku s poctom obyv. 10mil. je exekutorov 140....na Slovesku s poctom obyv. 5,5mil. je 320 :D Niekto ich predsa musi "zivit"! (bohato zivit!) :D
misoft
04.07.14,06:15
...ale si zabudol aj doplniť, koľko je dlžníkov, ktorí buď nemôžu, alebo NECHCÚ splácať svoje dlhy.......
erik555
04.07.14,06:15
asi preco? zeby uzernictvo? System je uz nastoleny tak, aby ludia nemali zaujem si sporit peniaze v bankach, pretoze je mizerny urok...System je nastoleny tak, aby si ludia radsej brali pozicky, uvery a dobre vieme, ze ako je to u nas so zamestnanim a mzdami.
avalik
04.07.14,06:21
erik555 ak by dlznici splacali svoje dlhy riadne a vcas, exekutori nie su potrebni - skus sa na chvilu vzit do roly veritela, ktoreho dlznik ma na haku, zatajuje prijem pripadne majetok prepisuje na inych
misoft
04.07.14,06:25
Jedno s druhým..... Úžerníctvo .... hmmmmmm....... keď sa štát až teraz rozhýbal a póóóómaly sa tými "spoločnosťami" začal zaoberať (ako v lete na saniach)...... mzdy?......hmmmmm...... keď štát povolí, aby zahraničné firmy na Slovensku porušovali platné zákony a riadili sa svojimi pravidlami....... keď štát má bezzubé kontrolné orgány bez akýchkoľvek kompetencií a právomocí....... keď posr(l)anci dr*nú zákony, ktoré ani si neprečítajú (ale majú čiarku za "aktivitu")....... keď výkonná moc a justícia koná dlho a často nelogicky........potom to takto v Slovakistane vyzerá.
I keď sa už niečo deje...... Mr. President sa na zadné postavil a miesto troch smeráckych sudcov vymenoval len jednú - ostatní "nie sú odborne zdatní"..... jednoducho... dal im malú po hube.....
erik555
04.07.14,06:30
misoft, ved som pisal o exekutorskom state! To je vsetko robota politikov od revolucie 1989!!!!!!!!!!
misoft
04.07.14,06:33
...a ešte na niečo si zabudol...... policajný štát, mafiánsky štát, korupčný štát......
erik555
04.07.14,06:43
samozrejme! ty si moj clovek :D to som uz nechcel vypisovat v tejto teme o exekucii :D
kopretinka
04.07.14,06:45
ale nikoho nezaujíma,ako sa niektorí dostali do toho stavu,že nesplácajú.....veľa krát aj nie svojou vinou :(
misoft
04.07.14,06:48
Eeeeeeee ...... kuk hore v tejto línii komentárov..... "koľko je dlžníkov, ktorí buď nemôžu....." (trochu som naznačil....)
kopretinka
04.07.14,06:49
jj......
erik555
04.07.14,06:59
ale opakujem...cely system je robota politikov! ze ludia maju nizke mzdy a preto su tlaceny vziat uvery, pozicky. Samozrejme, ze niektori ich beru aj zo spekulativnych dovodov...ale kolko je to percent? Samozrejme, ze exekucie nie su iba na nezaplatene pozicky,/uveru. Tam je aj vizivne atd...Ale aj tak by ma zaujimalo, ze v Cechach je na ten pocet obyvatelstva exekutorov 140 a na Slovensku az 320? Je naozaj az tolko exekucii na Slovensku, aby sa muselo krmit tolko exekutorov??? Az privela percent provizie maju z tej exekuovanej ciastky! A tie ich platy potom nie su iba o drobnych :D
draik
04.07.14,10:35
Každý súdny človek vie, že si nemôže zobrať pôžičku na splatenie iných dlhov, ak neočakáva vyšší alebo mimoriadny príjem. Už v tomto bode je jasné, že pôžičku nemá šancu splatiť. Napriek tejto vedomosti si chce uľahčiť súčasnú situáciu bez ohľadu na budúcnosť. Inak povedané prejesť svoju budúcnosť.
Ak má niekto nízky plat, môže sa presťahovať, skúsiť inú prácu a podobne. Tých skutočne odkázaných na nízky plat, ktorí z vážnych dôvodov si nemôžu polepšiť, je omnoho menej.