maad
04.07.14,07:08
Firma(platca DPH) kúpila pred pol rokom auto za 43000€ ktoré mala v majetku a odpisovala teraz sa rozhodli že auto predajú do CZ (platcovi DPH) za 19000€. Ako to mám vysporiadať z hľadiska DPH vie mi niekto poradiť? Lebo zostatková cena je vyššia ako predajná cena. Ako by som to mala správne zaúčtovať? faktúra už bola vystavená na tých 19000€ bez DPH do CZ.
Tweety
04.07.14,05:40
S dph nerobíš nič. Zaúčtuješ samotný predaj, vyradenie MV, ZC pri predaji.
pisty01
04.07.14,06:29
Danova povinnost sa preniesla na CZ. Bude si vsak treba vymysliet rozpravku o tom preco bolo auto predane za nizsiu ako zostatkovu cenu.
maad
04.07.14,06:42
Áno to mi je jasné že s DPH nerobím nič za predpokladu že auto sa predá za trhovú cenu.A DPH si vysporida česká strana, ale pýtam preto lebo auto bolo pol roka používané a bolo predané pod cenu.Tak sa pýtam či je potrebné brať do úvahy trhovú cenu a z tej odviesť DPH,či urobiť rozdiel medzi trhovou cenou a cenou za aké bolo odpredané vozidlo v našom prípade 19000€ a za ten rozdiel odviesť DPH.
pisty01
04.07.14,06:48
Je to na vas. Nie je nicim vynimocnym ze sa auto pocas uzivania nejakym sposobom poskodi ale ostane pojazdne a majitel sa ho rozhodne predat a preda ho pod cenu. Ako uctovat o skode a ako pritom postupovat s DPH asi viete. Nie je vsak potrebne vypisovat vsetko tu na poradu pretoze sem chodia danovy zamestnanci cerpat inspiracie k zmenam zakonov ;)