Ľuba
13.04.06,11:21
Ahojte,
predajca áut predal klientovi auto na splátkový predaj (cez nejakú líz. spoločnosť) a následne jej vyfakturoval províziu bez DPH. Prosím o radu - budem musieť používať koeficient, keď suma tej provízie je úplne zanedbateľná voči všetkým uskutočneným plneniam ? A ak by nebola zanedbateľná (ak toho bude v budúcnosti viac), z čoho vlastne by som krátila daň na vstupe - len z prijatej fa. za auto ?
KEJKA
13.04.06,10:32
upresniť... ty si fakturovala províziu oslobodenú od DPH, alebo prijala DF za províziu?
provízia za predaj auta podľa mňa nie je oslobodená činnosť a mala byť s DPH fakturovaná.
Ak by všetko bolo ta, že máte tržby oslobodené ale ide o náhodný, príležitostný výnos, tak koef. netreba.
Okolo tejto problematiky je veľa príspevkov daj si Hľadať napr. "koeficient DPH a nájdeš odpoved.
Ľuba
13.04.06,11:01
upresniť... ty si fakturovala províziu oslobodenú od DPH, alebo prijala DF za províziu?
provízia za predaj auta podľa mňa nie je oslobodená činnosť a mala byť s DPH fakturovaná.
Ak by všetko bolo ta, že máte tržby oslobodené ale ide o náhodný, príležitostný výnos, tak koef. netreba.
Okolo tejto problematiky je veľa príspevkov daj si Hľadať napr. "koeficient DPH a nájdeš odpoved.

My sme fakturovali províziu za uzatvorenie zmluvy o splátkovom predaji, alebo niečo v tom zmysle. Jednoducho auto bolo predané tej splátkovej spoločnosti samozrejme s DPH.
KEJKA
13.04.06,11:07
a prečo ste províziu,ktorá je spojená s predajom auta, nefakturovali ako službu s DPH? Uvedte §.
Ľuba
18.04.06,13:24
Asi to bola jazdenka, nemám teraz pri sebe tú fa.
Paula
18.04.06,13:29
Asi to bola jazdenka
Mimo témy.........Čo obnáša tanto pojem?
KEJKA
18.04.06,13:37
tiež som zvedavá? žeby náklady na cestovné?
jozef35
20.04.06,12:56
Zrejme nešlo o klasický leasing ale o predaj formou uveru na kupu auta. V tom pripade je to finančná služba podľa § 39 a sprostredkovanie je odlobodene od dph.
V zmysle par. 50 odts. 2c) sa do výpočtu koeficientu neuvadzaju výnosy(príjmy) z financnych služieb oslobodených od dane podľa §39 ak ich platiteľ poskytol príležitostne. Ak by sa to stalo pravidlom, treba si koeficient urcit a odsuhlasit so spravcom dane.
Ľuba
20.04.06,13:19
tiež som zvedavá? žeby náklady na cestovné?

Myslela som tým ojazdené auto. Ale nebolo to tak, bolo to presne tak ako píše Jozef35. Vďaka.