Renáta Frimmová
04.07.14,14:03
Indeed
04.07.14,12:25
..postihnutý je lymfaticky system, možu prist aj bolesti ruk
Renáta Frimmová
04.07.14,15:48
willma
04.07.14,17:05
prečo nepokračuješ v pôvodnej téme? Požiadaj admina, nech Ti témy zlúči.
Jarka 1
04.07.14,18:31
Nefunguje dobre lymfatický systém pod pazuchami a to spôsobuje bolesti a problémy v dôsledku hromadenia lymfy. Myslím, že na to treba špeciálne masáže, aby lymfa prúdila.
BXLmiami
04.07.14,18:50
Treba sa poradiť s lekárom,ale po operácii môžu byť zrasty a tie bolievajú.
bea
07.07.14,06:37
Presne tak. A niekedy nebolia vôbec a potom zase raz bolí všetko možné :(
kaivorus
21.07.14,13:55
Ak bola postihnutá lymfa - mliečne zľazy , na toto by som veruže masáž nedával, skôr by som urobil, očistu cievneho , žilového a lymfatického traktu, nastolil by som stravu a "potraviny" pre tvorbu elastínu - pružnosť, a potom by som sa venoval tvorbe nových kmeňových buniek za účelom tvorby nových resp. rozšireniu pôvodných malých médiovodov v organizme.
Stravou sa dá dospieť aj k tomu , že nemusí ma v tele nič bolieť...
BXLmiami
21.07.14,16:45
Teda človeče,Teba je na Porade škoda,venovať sa tvorbe elastínu,a nových kmenových buniek,a
ko to,že ťa už dávno nepodchytila Novotná?
betka631
21.07.14,16:54
nechápem čo má spoločné lymfa s mliečnymi žľazami? pri operácii prsníka môže dôjsť k poškodeniu lymfatického systému, najmä vtedy ak sa vyoperujú lymfatické uzliny v podpazuší a vytvorí sa lymfedém a veruže jednou z možností liečby tohto problému je manuálna lymfodrenáž (masáž), ktorá podporí správny odtok a prúdenie lymfy...moja vlastná skúsenosť...

doplním aby si vedel o čom je reč a ostatné ani nekomentujem :) .....
lymfa: bezfarebná tekutina, ktorá obsahuje odpadové látky metabolizmu, prebytočnú vodu, baktérie, vírusy, cudzie telieska, vitamíny, hormóny, enzýmy, lymfocyty, bielkoviny
BXLmiami
21.07.14,17:08
:-)) nepochopila si,predsa lymfa-mliečne zľazy,a treba očistu všetkých traktorov jeho preparátmi :-))
buchač
21.07.14,17:17
CITUJEM kaivorusa :
Stravou sa dá dospieť aj k tomu , že nemusí ma v tele nič bolieť...

AJ ODPOVIEM :
Takúto myšlienku som dávno nemal možnosť čítať ... hodná Nobelovej ceny ( ale fakt nechcem uraziť ) ...

To keď má niekto , napríklad , polámané kosti a bolia ako fras , tak stravou ( jej úpravou ) docielim , že bolesti prestanú ?
Alebo aj bolesť zuba prestane po diéte - úprave stravy ???

Pre Renátku .

Každá operácia ( po jej vykonaní ) bolí a sú aj tie následky ....a je jedno , či sa jedná len o vytrhnutie zuba ( aj to je určitá operácia ) alebo o nejaký náročný zákrok .
Záleží už len na rekonvalescencii pacienta .
kaivorus
09.08.14,19:50
Buchačovi: tvoje odpovede sú hodné troch nobelovžch cien ha, ha, ha
ale teraz vážne, Buchač všetkého príčinou sú netolerovanie správnosti výživy, Ľudia už nie sú schopní počúvať svoje telo , pocity, ...
patogénne zóny, zmena systému stravovania, výdobytky farmácie ..., však už sa prestáva robiť výskum na lieky proti vírusom.lebo mutácia virusov je tak rýchla, že nové lieky sú neschopné tieto potvory v našom tele likvidovať.
Prečítaj si čo robí napríklad kokosový olej - aké má účinky na likvidáciu mikroorganizmov...hlavne vírusov,
Predstav si že CMV - cytomegalovírus a jeho niektoré otcovské klony HERPESY spôsobujú bolestivosť, mám s týmto skúsemosti
Takže by bolo vhodné sa inšpirovať BUCHAČ aj do tejto oblasti ozdravovania a zbavovania sa bolestí
buchač
09.08.14,20:07
ZACITUJEM :

kaivorus (21.07.14 16:55) Ak bola postihnutá lymfa - mliečne zľazy , na toto by som veruže masáž nedával, skôr by som urobil, očistu cievneho , žilového a lymfatického traktu, nastolil by som stravu a "potraviny" pre tvorbu elastínu - pružnosť, a potom by som sa venoval tvorbe nových kmeňových buniek za účelom tvorby nových resp. rozšireniu pôvodných malých médiovodov v organizme.
Stravou sa dá dospieť aj k tomu , že nemusí ma v tele nič bolieť...

ODPOVEDÁM a smrteľne vážne :

Mne o lymfe nejak nemusíš vysvetľovať, nakoľko o nej niečo viem, hlavne tie bolesti, ktoré je schopná spôsobiť. Zatiaľ ju krotím iba Paralenom.
Ak ale dôjde k poškodeniu lymfatického systému z dôvodu operácie, tak čo má jeden robiť ?
To akože stravovaním prejdú tie problémy, bolesti ???
Sorry, ale slina mi prináša na jazyk .." nedaj sa vysmiať " ( bez urážky )...


...a že ja musím dodržiavať ( teda snažím sa ) tú správnu výživu už aj z hľadiska DIA, tak to ani nevravím .

Holt, Ty máš svoje skúsenosti ...a ja, holt, zasa tie moje...
kaivorus
09.08.14,21:29
buchačovi: je dobré vedieť niečo a nemálo o lymfách, ale je asi viac, ak tieto problémy niekto rieši, zaoberá sa touto problematikou a problém vie vyriešiť.
mal som niekoľko klientiek s týmito problémami, tak viem o čom píšem
a veruže sa vysmiať nedám, lebo mám určite viac skúseností s lymfami a nie len teoretické, ale aj praktické.

Tak si pekne ráč niekedy hlbšie zanalyzovať problém, a ak ho budeš vedieť riešiť nielen odporúčaním, teoretickymi znalosťami, aj to niekedy sa čudujem, že niekdo vypustí niečo neodskúšané, ale aj ho skutočne vyriešiť ,..., o tom to je.

Prosím Ťa neznehodnocuj niektoré informácie druhých , ak sa domnievaš o probléme, a neriešiš ho na konkrétnom a s konkrétnym človekom...

Sorry, ale slina a hrdosť na výsledky z praxe mi prinášajp na jazyk "nedaj sa vysmiať " bez urážky
korela
10.08.14,06:34
Odcitujem ho "Stravou sa dá dospieť aj k tomu , že nemusí ma v tele nič bolieť.."
Je to pravda, ja som stravou liečila jednu základnú vec a pridružené, ale po čase som si uvedomila, že ma nebolia dva kĺby, ktoré som si zničila svojou nevedomosťou a okolnosťami. Nemohla som v noci spávať od bolesti. Pripisujem to očiste a ľanovému oleju, odkysleniu. Iba nechápem, keď mi po snímke ortopéd povedal, že som bez chrupiek, kosť na kosť, a to je pán ortopéd, nechcem sa ísť zbytočne presvecovať, ale mohli sa mi obnoviť chrupky? Žiadne kolagénové prípravky som nebrala. Zelenina, šťavy, jogurt, ľanový olej, olivový olej, zelený íl, voda, mlganie so slnečnicovým s levanduľou, makový olej 1 čl pred jedlom 2x denne. Sú tomu tri roky, problémy zmizli. A kĺby som mu ani nespomínala. Myslela som, že to bude doživotné.
buchač
10.08.14,06:38
Nuž bratu ...

Zasmiali sme sa obaja, výsmech to ale nebol. :)
Takáto debata a aj poniektoré iné nie sú proste na písanie. Vždy sa jeden zamotá a dôjde k nepochopeniu toho druhého, alebo naopak.

Skôr by sa dalo povedať, že určité témy sú len a len na reálnu diskusiu.