barano
04.07.14,14:46
Mal by som pár otázok ohľadne PP:

(a) Je potrebné nahlásiť prechodný pobyt, pokiaľ je cca 20 km od miesta trvalého pobytu?

(b) Je nejaký postih za nenahásenie prechodného pobytu do 10 dní? Ak áno, aký, resp. ktorým zákonom je upravený.

(c) Ak má niekto nahlásený PP viac ako 5 rokov, ako sa to rieši potom? Je možné sa odhlásiť a znova prihlásiť na rovnakú adresu?
avalik
04.07.14,13:55
pozri § 8 zákona 253/1998 Z. z.Zákon o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky http://www.zakonypreludi.sk/zz/1998-253
ivka70
04.07.14,14:59
Postihy nie sú. Teoreticky asi vždy aspoň raz za 90 dni ideš domov na víkend - čiže nezdrziavas sa tam 90 dni v kuse.
barano
04.07.14,15:13
a keby som nechodil na vikend, ale napr po postu, cize v mieste trvaleho bydliska by som sa zdrziaval dve hodiny mesacne? je toto teoreticky mozne povazovat za splnenie tej podmienky, o ktorej pises?
avalik
04.07.14,15:14
napis radsej aky mas problem
misoft
04.07.14,15:16
Hmmmmm.......???? Ale niekedy stačí, aby ťa videl sused (a ten roztrúbi, že si bol doma.....).......
barano
04.07.14,15:18
jednoduchy - byvam uz par rokov mimo trvaleho pobytu. teraz budem potrebovat kvoli zbrojnemu preukazu nahlasit miesto, kde bude ulozena zbran. je k tomu potrebny prechodny pobyt? ja myslim ze hej. nebyvam na podnajme, od majitelky bytu povolenie na uschovanie zbrane, resp. na prechodny pobyt dostanem. ide o to, co je minimalna postacujuca podmienka.
barano
04.07.14,15:21
misoft: nie je problem, ci ma v mieste trvaleho pobytu vidia, ci nie. ta nehnutelnost je v mojom vlastnictve, je to ok, len tam nebyvam.
Excise Duty
04.07.14,15:52
Zákon č. 253/1998 Z. z. má svoj význam, ale ako je formulovaný, je poplatný dobe a úrovni politiky tej doby, stačí, keď si pozrieš mená tých gaunerov, čo sú pod ním podpísaní. Ustanovenie § 8 je formulované tak, že umožňuje rôznorodý výklad podľa toho, ako sa komu hodí. Pre teba je podstatné, že zákon neobsahuje žiadne sankčné ustanovenia, tak sa naozaj netreba báť, v každom prípade je však vhodné nahlásenie prechodného pobytu, nikdy nevieš, čo sa môže stať a potom ide hlavne o identifikáciu osôb, ak nechcem maľovať čerta na stenu a rovno napísať, že tiel...
barano
04.07.14,15:58
tak na tej adrese, na ktorej byvam, platim uz par rokov aj nejake komunalne dane a chodi mi sem posta, takze identifikacia by bola jednoducha. ale vdaka za info, takze sankcne postihnutelne to nie je, jedine ak by to nevonalo nejakemu prislusnikovi PZ, aj ked myslim, ze tam zbytocne problemy robit nebudu.
avalik
04.07.14,16:18
ziadas o zbrojny preukaz alebo o zbrojnu licenciu? - ale zaloz k tomu novu otazku lebo uz sme mimo temy