Rudiger Fynest Gondor
05.07.14,09:37
objednal som si bicykel z činy za 240 eur viete mi niekto poradit ako vypocitat clo a dan... je to pre mna nie na predaj...alebo by mi vedel niekto to clo z dph vypocitat...
andrea.porubska@gmail.com
12.07.14,08:45
Dobrý deň. Mám skúsenosti, že colníci sa ozvú, že Vám predmet zadržali a keď vypočítajú sumu, tak Vám ju aj oznámia.
pekný deň.
Rudiger Fynest Gondor
12.07.14,19:52
dakujem pekne za odpoved...
colna deklarantka mi oznamila ze clo z danou bude pri tomto bicykli az cez 250 euro... je to privela ... je takato suma mozna???
buchač
12.07.14,22:01
Rudiger Fynest Gondor (Dnes 21:52) dakujem pekne za odpoved...
colna deklarantka mi oznamila ze clo z danou bude pri tomto bicykli az cez 250 euro... je to privela ... je takato suma mozna???
Google vraví ( ...ozaj , Ty nemáš - alebo nevieš ??? ) , že :

Clo a DPH
Daň z pridanej hodnoty a clo vyrubujú pracovníci colného úradu pri kontrole zásielok z krajín mimo Európskej únie.


Ako sa vymeriava clo a DPH?
DPH sa vymeriava u zásielok nad 22 Euro a tvoria 20% z jej celkovej hodnoty (celková hodnota zásielky = hodnota tovaru + poštovné + poistenie prepravy).
Clo sa vymeriava u zásielok nad 150 Euro a tvoria 3-11% z jej celkovej hodnoty (presná výška cla závisí od typu tovaru).

U zásielok v hodnote nad 150 Euro je teda nutné zaplatiť clo aj DPH.

Ak reálna cena zásielky približne zodpovedá udanej cene a nepresahuje hodnotu na vyrubenie cla ani DPH, je odovzdaná Slovenskej pošte a doručená adresátovi.