Ivana dedička
05.07.14,20:24
Ahojte, potrebujem radu. Podľa dedičské konania sme zdedili po otcovi trojizbový byt spolu s mamou. Menila som trvalý pobyt a na LV som zistila, že spravili chybu a zapísaná som len vlastníčka ja, mama nie je uvedená. Chcela by som to zmeniť, lebo byt sa chystáme s mamou predať, potom by sme mali problém pri predaji, lebo LV je iné ako dedičské konanie.Opravia mi to na katastri bezproblémovo?
type83
05.07.14,18:31
Samozrejme ze opravia. Treba zajst osobne alebo napisat na kataster ziadost o opravu chyby ,novy vas pobyt,mamu zapisat ako spoluvlastnika, podla pravoplatneho osvedcenia o dedicstve (dolozit jeho fotokopiu) a kontrolovat si zapis na katasterportali.
Mária27
05.07.14,19:05
stačí im to oznámiť, oni si to skontrolujú

katastrálny zákon
§ 59
Oprava chýb v katastrálnom operáte

(1) okresný úrad aj bez návrhu

a) opraví údaje katastra, ak sú v rozpore s verejnou listinou alebo s inou listinou, alebo s výsledkami prešetrovania zmien údajov katastra, alebo s výsledkami revízie údajov katastra,
type83
05.07.14,19:28
Ano oznamit ale vyzadu napisat ziadost o oprave chyby hoc len rukou a podpisat, a na zaklade coho.Vlastna skusenost a nie jedenkrat.
právnik-probono
05.07.14,20:37
ten oznam postaci napisat aj e-mailom, vzhladom nato, ze Sprava katastra je pri tomto ukone opravnena konat aj z uradnej povinnosti. Pre istotu by som sa ale v elektronickej poste dozadoval informacie, ci bol tento nedostatok odstraneny, resp. v akej lehote ho odstrania. Na tuto info ti vsak mozu, ale nemusia odpovedat, pretoze v elektronickej komunikacii si nemaju ako overit tvoju totoznost ako ucastnika konia, ibaze by si ten e-mail podpisala ZEP. Ale ja si myslim, ze odpovedia.