Ryš
06.07.14,16:51
Ahojki našla som malé vrabčiatko . A neviem ako ho nakrmit poradí mi niekdo??
kopretinka
06.07.14,15:38
a_je_to
06.07.14,16:59
Najlepšie riešenie je zaniesť ho tam, kde si ho našla a vyložiť ho na vyvýšené miesto. Do kríka, na plot, na múrik, kde ho nenájdu mačky. Ak bude počuť rodičov, ohlási sa im a oni ho budú kŕmiť aj mimo hniezda. Kŕmiť by sa dal rezančekmi z vaječného bielka na tvrdo. Ale nenaučíš ho otvárať zobák, ani iné potrebné životné prejavy. Ak zostane u teba, tak skôr či neskôr to neskončí dobre. Niet ničoho, čo by nahradilo opateru jeho rodičov. Rodičia ho musia naučiť aj samostatne vyhľadávať potravu, piť, opatrnosť, atď. Bez ich opatery sa nezačlení do prostredia.
promont maja
07.07.14,06:35
... neviem, ešte som nepočula, že by takéto vrabčiatko prežilo .. také čos ... ale ... určite by som skúsila to, čo radí a_je_to ...

... poznám pani, čo vychovala korelu od vyliahnutia sa z vajíčka ... volá sa Hugo ... naučili ho dokonca vykonávať svoju potrebu tak, že sa pýta ( videla som na vlastné oči .. potom, ako sa ozvalo, to maličké, vtedy ešte strapaté, vtáčatko, dali ho na papierový obrúsok a tam sa ... ehmm ... úžasné ...) ... a dnes má Hugo čosi viac ako 1 rok ...
kopretinka
07.07.14,14:49
poradili sme,a čo si urobila?
korela
07.07.14,16:09
Veď vtáci majú kloaku. To je veľmi zaujímavé.
dariusko
07.07.14,18:36
promont maja (Dnes 09:35 ) poznám pani, čo vychovala korelu od vyliahnutia sa z vajíčka ..

korela (Dnes 19:09) To je veľmi zaujímavé.

PS
Takže tú pani, čo to vtáča vychovala, by mala poznať aj korela :D :D
Terezia13
08.07.14,08:26
skús ho nakŕmiť úplne na najdrobnejšie nakrájaným kuracím mäskom a nezabudni na maličkú kvapku odstátej vodičky - občas
kolegovia mi doniesli lastovíčatko, všetci susedia chytali muchy, dva týždne to vyzeralo nádejne, ale potom dostalo hnačky a neprežilo
už som ho učila lietať, sedelo na prste a trepotkalo krídelkami
kopretinka
08.07.14,08:28
všetky rady,zdá sa,zbytočné........zadávateľka tu bola,ale nereaguje
Terezia13
08.07.14,08:34
veď to ani nevadí, môže to pomôcť inému vrabčiatku :) :)
Indeed
08.07.14,08:50
vychovavať vrabčiatko, dážďovku učiť preskakovať cez prekážky...

nie ste z toho tepla nejak mimo ????
promont maja
09.07.14,11:29
... ak by chcela? ... prečo nie? ... posledný krát, keď som bola u nich v predajni ( petshop) tak som sa pýtala na Huga, že ako sa má ... jej manžel mi povedal, že má kamarátku .. aj tú majú od jej vykľuvania sa zo škrupinky ...
korela
12.07.14,19:21
To, čo sa dnes dialo poobede vonku, sa dá prirovnať k masakru. Darmo, ak príde čas mladých vtáčat, mačky majú zelenú. Pes sa išiel vnútri zblázniť ako na ten vtáčí bolestný plač reagoval, vyletel von, jedna mačka na plote zafixovamá pohľadom, ale k susedom tak, že jej prvýkrát neprekážala naša prítomnosť na 4m, tak dostala vodným delom.
Neskôr nastúpila ďalšia, všetko cudzie. Pri hľadaní malého sme našli akurát prázdne hniezdo na zemi.
To je márny boj. Pomohlo by, keby vlastníci domácich mačiek ich nepúšťali na čas von bez doprovodu na vodítku. Veď záhrady vtákov potrebujú, aj rastlinky.
arizona
12.07.14,20:48
to len nase macky drichmu vnutri? A vonku tolko vtaceniec???
korela
12.07.14,21:03
O ktorých sa ja písala, sú divožijúce, žijú v neďalekom sklade. Roky tu píšem, že cez nás majú diaľnicu, aj keď pokosíme, ostáva tam 10 cm chodníček. Dobré miesto na preskakovanie plotu. Neboli to mačky od suseda oproti ani odzadu, tie poznám. A tú myšlienky, aby sa mačky aspoň domáce zdržovali vnútri príbytkov kým sa nenaučia sami lietať a mám ju z jednej pomerne dhšej diskusie zo SME. A stotožňujem s ňou. Domáce mačky sú kŕmené majiteľom, toto páchajú mačky bez majiteľov. Tie samozrejme ani nikto neodčervuje. Atď. U nás padli za obeť dve hniezda, a čo sa dnes dialo, to bolo vedľa. Takže od 12 do 15 ks drozdov je menej. Škoda. A to sú iba dve neveľké parcely. Ale koruny stromov a pergoly sú práve tak správne staré a formované, že pre vtákov je tam raj na hniezdenie.
Emanuella112
28.07.15,08:50
Ahoj :)
treba mu dávať malé sústa maku zriedeného s vodou (nie moc iba trošku aby bol proste mokrý ale aby v tej vode neplával :)) a on ti bude otvárať ústa tak mu daj až do hrdla malé sústo maku :) a toto každú pol hodinu :) čím je starší tým menej :)
dúfam že som poradila :)
Emanuella112
28.07.15,08:53
@a_je_to ... my máme teraz malého vrabca a v pohode nám otvára zobáčik keď mu ideme dať papať mak zriedený s vodou a dávame mu každú pol hodinu :) prečo by nemohol prežiť u nej?! :) hlúposť! :)
Emanuella112
28.07.15,08:55
promont maja .... Prečo by nemohol prežiť? Náš vrabec vpohode papá a otvrára zobáčik ked mu ideme dať ;))))) Takže ak moc o tom neviete tak radšj nepíšte....
odomňa všetko ;)))))))
lacotinka
28.07.15,09:00
že mak :D

vychováte narkomana !!!
kn-alka
28.07.15,09:03
reaguješ na rok starú tému, snáď to ten vrabec prežil :)
promont maja
28.07.15,09:32
.. to som rada ... a neviem ... nevidím nič zlé na tom, ak niekto vyjadrí svoju obavu? ...

... dúfam, že vtáčatko bude o.k. ... držím mu palce ...
Nandrolon
28.07.15,10:34
Choval som na balkóne niekoľko dní stehlíka, keď som ho pred pár rokmi našiel na parkovisku pred hypermarketom sedieť na zemi pri kolese, úplne neschopného pohybu, iba sedel v takom polorozvalenom stave.
Kŕmil som ho natvrdo uvareným vajcom, ale žĺtkom. Dával som mu vodu, ponoril som mu zobák do nej a tak začal piť.
Po pár dňoch keď už bol v plnej sile sme ho slávnostne vypustili.
Ak toho vrabca iba niekde položíš v takomto stave, tak na 99% neprežije, lebo nejaká kočka si ho už nájde.
Asi pred cca 2 týždňami teraz v tých úpekoch sme zase natrafili na takého vtáka, ale po pol dni nám už v plnej sile uletel.
Ale dcérka mala aspoň chvíľu čo opatrovať...
Toho stehlíka z minulosti mám na foto, rovnako ako teraz toho vtáčika....
Nandrolon
28.07.15,10:37
aj ja som si to teraz všimol že som reagoval na tak starú tému :-))))))))))))))
korela
28.07.15,13:17
To nič, to je aktuálne stále, Bude zasa niekto hľadať info, nájde.