buchač
06.07.14,19:19
Kedy a ako je možné použiť zbraň ?
Je možné toto aplikovať aj na vek potencionálneho útočníka pod 18 rokov ?


Ide o to , že v dnešnej dobe jeden nevie , kde a ako príde k úrazu .
Zaujíma ma laický a prípadne odbornejší pohľad na danú problematiku .
dariusko
06.07.14,19:16
Definuj zbraň.
buchač
06.07.14,19:18
hm....
dariusko
06.07.14,19:19
devina ?
dariusko
06.07.14,19:21
Začínaš moc teoreticky : "potencionálny"
lujza.j
06.07.14,19:21
strelná, bodná, sečná, rezná zbraň a zbraň hromadnej účinnosti.....všetko, čím je možné urobiť útok proti telu dôraznejším.....
buchač
06.07.14,19:22
Nedefinujem nič .
dariusko
06.07.14,19:22
A joklovina ??????????? taká 30 ? :D
dariusko
06.07.14,19:24
Nedefinuješ , u mňa = nič sa nepýtaššš :D
buchač
06.07.14,19:27
Otázka je jasnejšia ako mesiac v splne .

Už len odpoveď jak slnko čakám .
kopretinka
06.07.14,19:27
a to ty sa pýtaš?šak to musíš mať v malíčku!
dariusko
06.07.14,19:36
Ja sa takýmto situáciám logicky vyhýbam = riešim to šarmom / blbým dedinským ksichtom / takltickým ústupom.
Takže teoreticky.
Ak ti reálne hrozí nebezpečenstvo napr ublíženia na zdraví, tak na jeho odvrátenie možeš použiť aj zbraň
- vyššieho levelu ako má útočník
- primerane
- ale nesmieš mu ublížiť viac ako o 1/3, ako mohol on tebe.
Príklad :
On je svalovec
ty si tintítko
on ti reálne ide po ruke - vyklbiť
ty zoberieš tú joklovinu a jemu ruku zlomíš
OK

Vek nad 15 nehrá rolu.
buchač
06.07.14,19:38
Doplnené v zadaní otázky ...
dariusko
06.07.14,19:49
No a týmto si to už fakt dodrbkal.
Najprv iba teoreticky :
krajná núdza
nutná obrana
použitie strelnej zbrane
vek "potencionálneho" páchateľa

Teraz aj :
laici
odborníci

vymýšľajte odpoveď na nedefinovanú situáciu :D

PS
A to všetko (nás otravuješ) preto, lebo včera jeden "opálený" puberťák na teba šermoval rukami ??
buchač
06.07.14,20:05
ááále , no ...sa robíš , ako keby si teraz spadol z jahody a nechápeš význam otázky .
Tak tomu ja ale neverím .

Teória je niečo iné a prax tiež ....to po prvé .
Po druhé , nik nespomína strelnú zbraň . Význam zbrane špecifikovala predsa Lujza .

Laické vysvetlenie je na míle vzdialené od toho odborného .

P.S.:
Puberťáka mám v teplej ...ale šak puberta je predsa práve ten vek od - do ...ale ak chce , tak nech sa realizuje .
Ice dive
06.07.14,20:09
ja by som tú rovinu posunul niekde inde... tento týždeň odznelo v správach, že maník fásol podmienku, za to, že napálil do druhého xy nábojov už neviem presne koľko to bolo z toho 4 dostal dotyčný do chrbta keď utekal a snažil sa zachrániť si holý život... súd na výrok tohto rozsudku potreboval 8 rokov... poškodený asi na kúpalisku sa v plavkách po tých x operáciách neukáže - tušim je aj invalid... poškodený tvrdil že sa len pristavil a zastal sa niekoho, komu malo byť ubližované... (asi nakladačka...) obhajoba tvrdila, že poškodený zaútočil a obžalovaný si chránil len vlastný život - ešte fásol podmienku....

no a moja otázka znie... má vôbec význam kvôli dajakej blbosti sa s niekym naťahovať byť na 10 minút hrdinom v miestnej krčme a potom sa ťahať po súdoch... možno tá dvojročná podmienka nie je až také niečo zlé... ako skôr to 8 ročné čakanie a život v neistote ako to celé dopadne.... myslím, že s každej situácie sa dá dajako vykorčuľovať, že žiaden agresor nie je až taký silný, žeby protistranu dolámal jednou ranou... takže podľa mňa radšej tú jednu po papuli fásnuť a na druhý deň o ničom nevedieť, ako niekoho dochrámať a potom 10 rokov žiť v neistote so súdmi v pätách či už na strane poškodeného alebo obžalovaného....
dariusko
06.07.14,20:25
Do chrbta strieľať je fakt zákerné a hnusné

(Podľa otcovej rady) tak to radšej jednu spredu do pleca a pre istotu jednu do tyla , ako 4 do chrbta
- 4 svedčia o opakovanom úmysle
- tá do tyla mohla byť náhodná, ako sa obaja hýbali
- po nej už nemože svedčiť

PS
A samozrejme IBA ak okolo nie sú kibici :D
Peggynka
06.07.14,20:48
A sakra:
Konečný výsledok závisí od kvality tvojho obhajcu a od myšlienkových pochodov sudcu;napr. mňa vždy fascinuje správa,že niekto ušiel od nehody a všetci sú múdri.Ja som to nezažila,tak neviem,či by mi nepreplo,ale kibicom je to jasné.A tak to bude aj v tomto prípade.Takže laický pohľad máš,keby si chcel ešte niečo,kľudne sa pýtaj,hehe...
Dav
07.07.14,03:56
Neviem si predstaviť, aby som si od útočníka najprv vypýtala občiansky preukaz a potom sa "primerane" bránila. Ak by bolo zjavné, že ide o dieťa, asi by som si do tej hypotetickej deviny nabila soľ.
buchač
07.07.14,05:15
Výsledok ale začína tým začiatkom situácie .
Až keď sa vezmú do úvahy všetky konkrétne okolnosti , tak vtedy nastúpi senát .
buchač
07.07.14,05:17
Oli ,ideš na to vcelku dobre ...

Len opakujem , neriešim iba devinu .
Hypotézu o možnosti prebití z ostrej možnosti na slanú radšej za horúca zamietam ...;)
dariusko
07.07.14,06:00
Veď aj v sume / karate / boxe sa najprv slušne predstavia
a občaňák im pozerajú ešte pred vstupom do ringu :D
dariusko
07.07.14,06:01
Ale zas keby si si ho pýtala, tak ho možno zmatieš, že aj zabunne, čo chcel :D
Ice dive
07.07.14,09:20
povedzme si rovno tieto pivné reči.... do ramena.. to tyla, aby už nesvedčil... jedna vec je strieľať na terč na strelnici, druhá vec je strieľať na vrabca na strome... a tretia vec je strieľať po človeku so zbraňou pri ohrození života.. myslím že pod tlakom stresu strelec nedokáže racionálne uvažovať natoľko aby sa trafil do ramena alebo do tyla, ak má pred sebou hrozbu ohrozenia života... zoberme si situáciu zo správ posledný mesiac... chlapík nafúkal, odstrelí policajta.. a jeho kolegyňa policajtka, ktorá má výcvik, vie strieľať má služobnú zbraň a k dispozícií samopaľ VZ 58... a netrafila sa ani raz, pričom vedela, že parťák sa jej domov už nevráti a ona tiež nemusí.... nebola vstave dať niekoho dole... aj keby jej konanie bolo vyhodnotené ako sebaobrana, resp. služobný zákrok.... detto zoberme si koľko ktrát policajti strieľajú na auto... že stireľajú po pneumatikách a koľko guliek skončí vždy v aute... t.j. nemyslím, že je jednoduché streliť tam kam dotyčný strelec chce streliť, ale spravila je možno rád že je rád keď niekam trafí....
kozlíček
07.07.14,09:33
buchač
07.07.14,10:14
Zákon a príslušné paragrafy mám v malíčku .
Mňa skôr zaujímajú tie názory .
buchač
07.07.14,10:16
Policajtov by som do tejto témy nemontoval .
Pre nich platí trochu iný zákon a príslušné predpisy .
kozlíček
07.07.14,10:51
pokiaľ to máš v malíčku čo ťa vedie k zadaniu takejto témy?.Pripravuješ si materiály na diplomovku?Z tých názorov múdrejší nebudeš.Skôr naopak!
dariusko
07.07.14,11:30
terč je sranda
vrabec je sranda
neviem ako by som reagoval na človeka

Ale to je všetko na diaľku - - bez dotyku

Ale mám drobnú skúsenosť / robil som zabíjačku
takže viem aké je to hľadať nožom tepnu a pritom ruka v pulzujúcej diere v tele

A máš na to asi 12 sekúnd, lebo potom tá sviňa :D začne kopať
(mala asi 170 kg a držal ju 72 ročný sused a nentavý švagor)
lujza.j
07.07.14,11:34
Ja ze mentalny svagor:D
dariusko
07.07.14,11:40
nentavý
nepochopil ako má pred slabinou zaboriť ruku do slaniny, aby tam chytil šľachu zadnej nohy - - potom nekope - svynajennatlstá
Ice dive
07.07.14,11:41
no akú hrozbu predstavuje prasa... (tiež som z dediny a dával dole prasa ale úderníkom...) prasa ťa max kopne a zdrhne, prípadne v horšom prípade pohryzie, ale primárne sa snaží utiecť... otázka je ako reagovať v takej stresovej situácií, keď protistrana dokáže účinne zaútočiť...

buchač: neriešim policajtov a ich predpisy uvádzal som to len ako príklad, že v podstate aj trénovaný človek = policajt, ktorý je na takéto situácie školený a cvičený keď sa dostal do ostrej akcie zaúradovala psychika a babenka z 11 rán do auta netrafila ani jednu do páchateľa... bola v ohrození života a vedela že dotyčný nesranduje, a aj tak ho netrafila ani raz... ťažko povedať ako by reagoval hoc kto z nás ak by sa do danej situácie dostal... ale v každom prípade reči ako "traf ho do hlavy" a pod sú podľa môjho názoru dosť sci-fi...
dariusko
07.07.14,11:44
prasa som nehovoril ako nebezpečné

ale ako skúsenosť
ruka v diere , valiaca sa krv
Indeed
08.07.14,09:00
chyba "farmarsky zákon",

potom by nemuseli byt položene ani tieto otázky...

situacie kedy a ako dorazne ,treba použiť zbraň by presne definoval tento zákon
Ice dive
08.07.14,09:28
a mesiac po platnosti a účinnosti tohto zákona by bol počet obyvateľstva SR redukovaný minimálne o 30 %...:D:D:D:D
buchač
08.07.14,09:33
Hm ...

Add 1. súhlasím s tým farmárskym zákonom

Add 2. nesúhlasím , nakoľko aj ten farmársky zákon má svoje pravidlá , dokonca aj v tej Amerike ...

Add. 3 nie je to až tak jednoduché a ani pri tej presnej špecifikácii zákona .
Kedy , kde a ako dôrazne sa totiž nedá aplikovať na každú vzniknutú situáciu . Tá je totiž vždy jedinečná .
Ice dive
08.07.14,11:06
však hovorím 30 % obyvateľstva sa vystrieľa lebo každý si tie pravidlá v Add2 vysvetlí špecificky a jedinečne podľa Add 3 :D:D:D