ondrejnikir
06.07.14,20:58
Dobry den. V januari 2014 som si zakupil dovolenku pre mna a moju rodinu pri mori, este ako rodina sme nikdy neboli. To som ani netusil ze po 10 rokoch so mnou ukonci pracovny pomer moj zamestnavatel. Od 1. augusta som nezamestnany. Informoval som sa ohladom zruseni zajazdu a vrateni penazi cestovka by bola ochotna vratit len zlomok z celkovej sumy a teda sa to nevyplati. Sme rozhodnuti ist, ale rad si necham poradit. 11. augusta odchadzame na 12 dni. 1. augusta ked pojdem sa zaevidovat na urad prace ako nezamestnany, musim ist dodatocne po rozhodnutie. Kamarat spominal do 2 tyzdnov tam musim ist zasa. Lenze ja v tom case budem na dovolenke, je mozne poziadat uradnika uradu prace aby moju druhu navstevu presunul az na september?
Katy a R
06.07.14,19:14
Tak za prvé - evidencie na UPSVaR ako uchádzač o zamestnanie nie je povinná - je to len tvoja voľba!
samozrejme, ak chceš poberať dávku v nezamestnanosti, tiež ak by platil štát za teba poistné do ZP - tak vtedy musíš ...
ak chceš - môžeš tam ísť 6.8. ... neviem, či bude ďalšia návšteva tak rýchlo (však tiež majú dovolenky;). Alebo sa pôjdeš evidovať až po dovolenke ...
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-obcanov-pri-evidovani-sa-na-urade-psvr.html?page_id=12924
ak uvažuješ využívať len služby zamestnanosti - kuk sem http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-obcanov-pri-evidovani-sa-na-urade-psvr/evidencia-obcana-ako-zaujemcu-o-zamestnanie.html?page_id=12941
Katy a R
06.07.14,19:18
- môže byť ako dobrovoľne nezamestnaný záujemcom o zamestnanie - eviduje sa .... dokonca aj na viacerých úradoch by sa mohol!
ondrejnikir
06.07.14,19:23
nemozem sa ist evidovat neskor pretoze ak by som isiel siesteho augusta tak od 1-6 augusta by som si musel sam zaplatit zdravotne poistenie, ak sa z dovolenky vratim koncom augusta kto za mna zaplati zdravotne poistenie? musim tam ist prveho, len mna zaujima ci dalsia navsteva sa da odsunut az na september najlepsie
ondrejnikir
06.07.14,19:24
ano tak som myslel
Katy a R
06.07.14,19:40
som kvôli tebe kukla do kalendára, že 6-teho je streda- tak neviem, prečo by si nemohol? - čítal si ten priložený link? máš tam všetky potrebné info ..
ondrejnikir
06.07.14,19:48
do 7 kalendarnych dni, stacilo mi to napisat a pochopil by som hned a urad prace spatne vyplati dravotnej poistovni alikvotnu ciastku, ale co to zmeni ked pojdem neskor? ja si myslim ze nic, skus mi tvoj zamer vysvetlil lebo neviem citat medzi riadkami
arizona
06.07.14,20:56
boze,tych 50 euri /za mesiac/ za ZP ti stoji za tie nervaky???
tictac7
06.07.14,21:33
láskavo tu nevyskakuj, že Ti niekto niečo mal. Nikto tu nemá voči Tebe ani voči nikomu inému žiadnu povinnosť.
Porada je .... a hádam si si prečítal - ak nie, tak nech sa páči:
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html
....a nachápem - od 1.8. si nezamestnaný, na ÚP sa nahlásiš do 8.8. na dovču ideš 11.8. na 12 dní, t.j. do 23.8. takže 24.8. už sa vieš na ÚP hlásiť...kde máš problém?
Zuzanka_ba
07.07.14,16:41
pisateľ píše, že bol posledných 10 rokov v PP, tak snáď má aj nárok na dávku?? čo už môže byť viac nervovhodná suma:)

inak to ZP je 56,35 €, ja by som nezľahčovala ani takú položku, nie každý má viac päťdesiateuroviek ako času (no, a keď už je zamestnaný, tak čas má).
Zuzanka_ba
07.07.14,21:35
ako píše, "Kamarat spominal do 2 tyzdnov tam musim ist zasa.", t.j. má obavu, že by bol predvolaný v čase, keď bude odcestovaný.
veronikasad
07.07.14,21:39
Zaeviduje sa na UP až po návrate z dovolenky. Za mesiac august 2014 sa prihlás v zdr.poisťovni ako samoplatitel. Uži si v klude dovolenku. Ak by ťa náhodou vyradili z evidencie UP pre nespoluprácu, znovuzaradenie bude komplikovanejšie ako zaplatiť jednomesačné zdr.poistenie samoplatitela.
Xanti
08.07.14,08:13
Chod sa normálne zaevidovať na UP, a pri zaevidovaní povedz zamestnancovi UP že odchádzaš na zájazd 11.8. a vrátiš sa 24.8. na slovensko , pretože zájazd je zaplatený, aby ti dal další kontakt tak aby ti to vyhovovalo.

Ja tiež odchádzam síce len do kúpelov a kontakt mi chcel dať pracovník UP počas pobytu v kúpeloch , normálne som mu povedala , že vtedy budem preč, tak mi to pekne presunul na čas pred odchodom do kúpelov ..
Tiež sú ludia, a slušným správaním sa dohodneš kdekoľvek, mimochodom ja som na rozhodnutie o zaradení do evidencie čakala 3 týždne ... a to nebolo dovolenkové obdobie.
Katy a R
08.07.14,09:49
zuzanka - ale veď zbytočne stresuje! ja vôbec nevidím problém, aby tam šiel 6.8. (lebo 7. je nestránkový deň) .
- určite sa vie dohodnúť na ďalšej návšteve po dovolenke (a ani mu podľa mňa skôr nedajú - tiež majú dovolenky)
len v prípade, žeby ozaj bola nejaká "teta" na UPSVaR neochotná (nikdy človek nevie) - tak potom sa zaregistruje až po dovolenke (a to zdravotné potom bude menej, ako 50 eur)
Inak v názve dal otázku - že ako dobrovoľne nezamestnaný - vtedy ho termíny vôbec nemusia zaujímať, lebo ZP platí tak či tak - a kontrolu si môže stanoviť sám (link som priložila)
Indeed
08.07.14,09:54
teta bude asi nervozna uradníčka na UPSVaR ...
veronikasad
08.07.14,11:14
Kamarát má asi pravdu. UP už neposiela rozhodnutie o zaradení do evidencie poštou, ale si ho uchádzači o zamestnanie chodia preberať osobne.