EvaRu209
06.07.14,21:36
Exmanžel mal veľké dlhy odišiel pracovať do zahraničia. Pracoval, splácal, rozviedli sme sa, lebo to bolo neúnosné a bola som v ohrození ja aj syn. Mesačné splátky mal veľmi vysoké a tak nám poradil finančný poradca, aby som si vzala úver ja, vyplatila z neho všetky jeho závazky a znizila aj mesacne naklady. To sa aj stalo, v aprili 2011. Uzavreli sme zial len ustnu dohodu, ze mi to bude splacat az do konca. Splacal, kym si nenasiel frajerku a neodstahoval sa. Teraz uz 18 mesiacov splacam uver za neho (350 eur mesacne), dlhuje mi uz 6500 eur, na syna by mal platit 150 eur, co tiez nie vzdy dodrzi. Neviem ako dalej. Existuje pravna sanca, ze sa k tym peniazom niekedy dostanem? Mam tiez hypoteku, ktoru platim sama, najomne a v nespolednom rade 11 rocneho syna. Velmi nam tie peniaze chybaju. Dakujem za info.
Dav
07.07.14,03:58
Stretnúť sa s ním, dať dohodu na papier a vymáhať.
jslancik
07.07.14,05:36
je to nanič situácia. A východisko z nej asi žiadne. Stačí, aby tvoj ex nespravil nič, a nemáš žiadnu šancu. Btw. bol by hlúpy a išiel by proti sebe, keby priznal dlh a všetko, čo tvrdíš. Jediné, v čom máš šancu, je výživné.

Ak tomu dobre rozumiem (a ak to máš napísané chronologicky správne), tak finančný poradca ti poradil PO rozvode zobrať si úver na seba? Neverím, že by bol on taký ***** a ty taká s prepáčením hlúpa. Veď si vedela, aký je. A poradca ti neporadil spraviť o tom záznam, ako to finančne je - medzi tebou a ex? Toho poradcu by si mala žalovať, alebo prinajmenšom mu vylepšiť metalízu na aute....
taiko
07.07.14,05:42
mozno to bolo tak, ze on mal uver z nebankovky, ktory bol uzavrety v case BSM a teda na splatky musela prispievat aj manzelka a preto ona po rozvode zobrala uver s nizsimi urokmi (lebo jemu by uz asi ziadny nedali), vyplatila drahy uver a bohuzial ustne sa dohodla, ze jej ho on bue splacat.
EvaRu209
07.07.14,05:44
Popiera existenciu dlhu, nikdy mi nic nepodpise, vôbec sa nestretava ani so synom ani s nami nekomunikuje...
buchač
07.07.14,05:46
No hej , ale ako dotyčného prinútiť , aby dohodu podpísal ?
Lebo ak nebude chcieť , tak predsa nepodpíše .

To vymáhanie je tiež o ničom .
Ak nevlastní žiaden majetok , tak aj exekútor nemá príliš veľa možností na realizáciu .
EvaRu209
07.07.14,05:47
No jeden pravnik mi povedal, ze existuje aj ustna dohoda o pozicke ale ze je to obtiazne dokazovanie. A spravne si to pochopil, az po rozvode a ja som bola hlupa uplne a bez prepacenia, ale bola vtedy za mnou aj jeho matka, ze mu musíme pomoct dat druhu sancu a podobne...presne ta ista co sa pol roka teraz s nami ani nebavi, nezaujima ju vnuk a pritom ma nielen dôchodok ale este aj pracuje...horsie ze on nielenze popiera ten dlh, ale vyhraza sa ze poziada este aj o znizenie vyzivneho, lebo 150 je vraj privela a ani to neposle v plnej vyske a uz vôbec nie nacas...
jslancik
07.07.14,05:49
tak si to aj ja predstavujem. ale prečo o tom nie je žiadny záznam? Lebo vychádza z toho, že druhý úver bol braný už po rozvode... Ak by bol pred rozvodom, tak by sa "delil" aj úver. A splácala by z neho maximálne polovicu.
EvaRu209
07.07.14,05:50
mal z viacerých bank aj nebankoviek...a velmi drahe uvery...
jslancik
07.07.14,05:51
smutná a ťažko riešiteľná situácia.
EvaRu209
07.07.14,05:52
Prisla som na to neskoro, on si bral uvery bez mojho vedomia pocas manzelstva, uz je to premlcane ale ako manzelka som o tom nemala ani sajnu, hrozilo mu aj sudne konanie za uverove podvody..ale potom bol v zahranici a snazil sa to splacat, ja som m pomohla v poslednej faze... a zato si draho zaplatim...
EvaRu209
07.07.14,05:56
Nepodpise a presne tak sa aj vyjadril, vymahaj, aj tak nic nemam, nemaju mi co vziat...vysmieva sa nam do tvare..
EvaRu209
07.07.14,05:58
Rozmyslam nad medializaiou pribehu a ked nic ine, mozno pomozem aspn otvorit oci inym zenam/muzom aby sa podobne smutne situacie neopakovali...
Dav
07.07.14,07:14
Za blbosť sa platí, bohužiaľ.Výživné si vymáhaj, ak nie od neho, náš možnosť požiadať o náhradné výživné
taiko
07.07.14,08:53
hmmm, no ak je to tak ako popisujes, tak je to riadne prasa, ten Tvoj byvaly. No ak fakt poiada o znizenie vyzivneho, tak by som mu tam vsetko poratal na sude a este o zvysenie poziadal, lebo kvoli nemu nemate peniaze.
Mária27
07.07.14,11:43
Pozbieraj všetky dôkazy a pokús sa to vysúdiť. Ak by si súd vyhrala, máš 10 rokov dať to na vymáhanie exekútorovi.
Tie peniaze si mu nejako poslala - prvý dôkaz. On ti ich nejako chvíľu splácal - druhý dôkaz. Niekto o tom vedel - svedectvo ...
jslancik
07.07.14,12:41
nič iné jej neostáva. Ale dávať jej veľké nádeje... Fakt si myslíš, že z takými "dôkazmi" má šancu? radšej nech sa najprv poradí s právníkom. Aby to nebola vopred prehratá vec a ďalšia strata peňazí pre ňu.
Ing. Ľubomír Janoška
07.07.14,12:52
Keď jeho matka vtedy tak lobovala, dnes bude ochotná svedčiť?
misoft
07.07.14,14:13
Tak o tom silne pochybujem...... len aby ešte neotočila (matka) o 180°
EvaRu209
07.07.14,14:18
Jasne ze otočila, nezaujem, nekomunikuje, vnuk prestal existovať...
EvaRu209
07.07.14,14:24
Dnes mi volal a povedal ze aby som odkázala vsetkym svojim pravnikom ze nič nema a nikdy nic mat nebude a nic nevráti a dava žiadosť o zníženie výživného. Je to proste zodpovedný človek!