like
07.07.14,12:16
Dobry den prajem, mal by som na Vas jednu velku prosbu. Chcel by som sa spytat, ze co vsetko potrebujem (Ci staci bezna firma s podnikanim v oblasti nakupu z velkoskladov a nasledneho maloobchodneho predaja) ked by som chcel dovazat z USA produkt, ktory je v USA vedeny ako OTC bez obmedzeni(Volnopredajný liek/vyzivovy doplnok) Bol by predavany v originalnom obale, bez zmeny tak ako prichadza z USA len s etiketou v slovenskom jazyku. Pre ozrejmenie situacie ohladom produktu : Je to nieco na baze ako je Strepsils alebo nejake ustne vody. Dakujem velmi pekne
avalik
07.07.14,10:37
Bezpečnosť potravín http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=1146:bezpenos-potravin&catid=93:bezpenos-potravin&Itemid=102

doplnenie:
Liek je liečivo alebo zmes liečiv a pomocných látok upravených technologickým procesom do liekovej formy a určených na ochranu pred chorobami, na diagnostiku chorôb, liečenie chorôb alebo na ovplyvňovanie fyziologických funkcií. Humánny liek je liek určený pre človeka.

Právny predpis: Zákon č. 362/2011 Z.z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Rozhodnutia o registrácii lieku (povolenie na uvedenie lieku do obehu) vydáva Štátny ústav pre kontrolu liečiv na základe posúdenia predloženej žiadosti.

Výživové doplnky sú potraviny na doplnenie prirodzenej stravy, ktoré sú koncentrovanými zdrojmi živín, ako sú vitamíny a minerálne látky alebo iných látok s výživovým alebo fyziologickým účinkom, jednotlivo alebo v kombinácii. Výživové doplnky sú uvádzané do obehu v dávkovanej forme, ako sú kapsuly, tablety, tabletky, piluly a ostatné podobné formy, vrecúška s práškom, ampulky s tekutinami, fľašky s dávkovačom kvapiek a ostatné podobné formy tekutín a práškov navrhnuté tak, aby ich bolo možné brať v odmeraných malých jednotkových množstvách.

Právny predpis: Výnos Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky a Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky z 15. marca 2004 č. 608/2/2004 - 100, ktorým sa vydáva hlava Potravinového kódexu Slovenskej republiky upravujúca požiadavky na potraviny na osobitné výživové účely a na výživové doplnky.

Podľa vyššie uvedeného výnosu má každý pred uvedením výživového doplnku na trh v SR oznamovaciu povinnosť. Oznamovacia povinnosť znamená, že pred uvedením daného výživového doplnku na trh Slovenskej republiky musí dovozca písomne ohlásiť jeho prvé uvedenie do obehu na

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky
Trnavská 52
826 45 Bratislava
http://www.uvzsr.sk/

Postup pri uvedení výživového doplnku do obehu v Slovenskej republike
http://www.uvzsr.sk/

viac info
http://www.sukl.sk/sk/registracia-humannych-liekov/mam-moj-produkt-registrovat-ako-liek?page_id=98
like
07.07.14,18:42
Dakujem velmi pekne. precital som si clanky a odseky ohladom vyzivovych doplnkov. Bolo to velmi napocmocte a tymto by som sa Vam velmi pekne chcel podakovat . Mal by som ale este jednu otazku, pretoze som narazil asi na mensi ci väcsi problem. Podla klasifikacie zauzivanej na SK sa to asi nebude dat zaregistrovat ako vyzivovy doplnok, tymto by som Vas alebo aj niekoho ineho ak by vedel a bol ochotny pomoct poprosil, ze co by som mal urobit aby som mohol OTC (volnopredajny liek bez predpisu s jednou ucinnou latkou vyrabanou v USA) zaregistrovat a dovazat do EU a predavat firmam. V USA je predavany v obchodoch ekvivalentnych k nasim : Billa, Tesco,Dm a podobne. Dakujem velmi pekne
PS: Ten OTC liek z USA je v USA registrovany bezmala 70rokov, ma klinicke testy je zdraviu neskodny v rozumnych davkach, len ho este nikto na svete nezacal dovazat do EU lebo nikoho to nenapadlo, lebo ten liek pozna len mizive percento ludi na svete (ano ja som medik, preto ho poznam, som dlhorocnym uzivatelom,nie je navykovy a ma mizive percento neziaducich ucinkov, skor ziadne, ale nic nie je 100% a som nadmieru spokojny s jeho ucinkami a chcem za rozumnu cenu dat moznost aby aj ludia v EU a na SR mali moznost ho aspon vyskusat a ked im pomoze, tak aj uzivat dlhodobo)
like1
09.09.14,18:00
Dobry den Like ,
rad by som sa Vas spytal, na uradne postupy, kolko to stoji a kolko sa caka na odsuhlasenie a posudenie ziadosti. Taktiez planujem dovoz vyzivovych doplnkov na Slovensko z Azie. Dakujem.
aracik
18.09.14,11:45
V prvom rade musi byt u nas registrovany, mozno ho nikto nedovaza, lebo u nas nema licenciu. To ze je v USA vedeny ako OTC, este neznamena ze bude ako OTC aj u nas. V prvom rade sa musite obratit na Státny urad kontroly lieciv, tam Vam pomozu a vyzivove doplnky, tam vam pomoze zakon 152/1995 o potravinach