IvetaH
07.07.14,14:53
Ja neviem prečo by mazaujímala nesprávna poľská faktúra, to nech si riešo poliak so svojim DU. Ja mám tovar, mám k nemu faktúru, je tam síce poľská DPH, ale si ju neuplatňujem, ani si ju nevšímam teoreticky. Základom dane pre mňa je cena tovaru bez tej DPH PL. Faktúra obsahuje všetky náležitosti akurát ma navyše poľskú dph.
Bezdôvodne fakturovanú DPH si pýtam späť od dodávateľa, lebo som mu ju uhradila. Dodávateľ ju inak nevie vrátiť len cez dobropis.
Celá veda.
Ďakujem za názory a čas
Simona Privat
07.07.14,18:43
Veľmi v skratke - ariadna22 má pravdu lebo: Samozdanenie uplatňuješ v princípe podľa § DzDPH, kde je zapracovaná EU smernica, t.j. pri faktúre kde máš uvedené tvoje aj dodávateľovo VAT Nr. a vetu v približne takomto znení:
"Customer is liable for VAT-reverse charge, Directive 2006/112/EC. The person liable for payment of VAT is the person to whom the goods or services are supplied.-" A vtedy tam samozrejme nie je DPH tejtktorej EU-krajiny. V takomto prípade si môžeš uplatňovať nárok na odpočet pri samozdanení. Tak ako si to urobila môže byť pri kontrole trošku problem, tak ako píše ariadna22 a to úplne zbytočne.
IvetaH
30.08.14,14:22
Je mi už jasné, že samozdaňovať môžem až pri dobropise, ale teraz vôbec neviem zaúčtovať nákup v júni s poľskou dph, úhrada kartou v júni komplet aj s poľskou dph a dobropis mám vystavený v júli. Prosím vás, ako to správne zaúčtovať?
Ďakujem
Simona Privat
16.09.14,17:22
Ahoj, ospravedlnujem sa za neskoru odpoved (PN a pod.). Posielam ti náš postup cez pôvodnú otázku (prave tato odpoved mi nejde upravit) , konzultovali sme to aj telefonicky s DU, takze by to malo všetko sedieť. Ak niečo ešte treba ozvi sa. Simona RPC.