anubi
07.07.14,15:37
Ahojte. Staviame dom vedľa rodičov na vlastnom pozemku, ale vodu budeme čerpať z ich studne na ich pozemku. Neviete mi poradiť nejaký vzor nájomnej zmluvy na využívanie ich studne a vody kvôli stavebnému povoleniu?
command
07.07.14,13:57
Vobec nic takeho nepotrebujes riesil som presne to iste vodarne najprv potrebovali zmluvu o buducom vecnom bremene ale napokon mi povedali ze ak beriem vodu od mamy a ona s tym suhlasi tak oni nemaju problem max vyjadrenie rodicov a ked vodarne napisu ze s tym suhlasia nic viacej nepotrebujes.
Mária27
07.07.14,16:31
Nájomná zmluva to ani nemôže byť, lebo predmet nájmu treba odovzdať do užívania nájomcovi. Zmluva o vecnom bremene (odplatnom či bezodplatnom) môže byť užitočná aj pri prípanom predaji domu rodičov.
Peggynka
08.07.14,03:27
Treba to riadne ošetriť,aby to časom nebolo predmetom sporov.
bjuty smis
09.07.14,12:12
ak by bol v budúcnosti spor, zo zmluvou si môžeš vieš čo.....
Peggynka
09.07.14,12:29
Nuž,ja ešte stále verím,že je tu dosť slušných ľudí,ktorí rešpektujú zákon...
Ondrej Kozlovsky
14.07.14,15:22
Ja by som odporucal dat spracovat geometricky plan na vecne bremeno, t.j. zameral studnu (studnu ako vychodzy bod) a priebeh potrubia (existujuceho alebo buduceho). Nasledne by som dal spracovat zmluvu. Mozete ocakavat cenove naklady cca 250 € geometricky plan, zmluva cca 200 €, spravny poplatok 66 €. Cas cca 2 mesiace kym sa to zapise do katastra.