GGGBBB
07.07.14,20:23
Potreboval by som poradit. Chcem ukončiť štúdium na strednej škole odbor kuchár. 1. Ročník mám teraz úspešne skončený. Taķže mam skončenú povinnú školskú dochádzku však? Študovať budem dalej v zahraničí kedže tam odchádzame. A ako je to z povinnou letnou praxou? Musím tam ísť? Záleži ukončenie povinnej šk. doch. na tej praxi?

V škole som sa nestihol informovať kedže sme sa rozhodli až teraz keď sú prázdniny.vďaka , Erik
viktorviktor
08.07.14,11:14
Skončenie plnenia povinnej školskej dochádzky

Povinná školská dochádzka je desaťročná a trvá najviac do konca školského roka, v ktorom žiak dovŕši 16. rok veku, ak zákon č. 345/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní v znení neskorších predpisov neustanovuje inak. Od plnenia povinnej školskej dochádzky nemožno nikoho oslobodiť.

Žiak skončí plnenie povinnej školskej dochádzky absolvovaním 10 rokov vzdelávania v školách podľa školského zákona alebo dňom 31. augusta príslušného školského roka, v ktorom žiak dovŕšil 16. rok veku.

Záleží kedy si sa narodil
Letná prax - v podstate nemusíš absolvovať, môžu ťa vylúčiť zo školy alebo čo je stanovené v školskom poriadku, informuj sa v škole, nie všetci učitelia majú dovolenku, ukončenie oznámiť škole a informovať sa na ÚPSVaR a zdravotnej poisťovni, /napr. zdravotné poistenie platí štát iba do ukončenia povinnej školskej dochádzky, najdlhšie do 26 rokov/