susto7
07.07.14,21:00
Požiadal som VsZP, aby za sro vydala potvrdenie, že máme všetko v poriadku.
Namiesto toho mi dali "Upomienku-predloženie výkazov poistného" ešte z roku XY že nemajú výkazy... Je po vyše 12 rokoch vec premlčaná? Ja doklady a výkazy z toho obdobia už nemám.
Mária27
07.07.14,19:17
treba pozrieť, čo platilo v zákone v tom roku
Zuzanka_ba
08.07.14,07:26
§ 24
Platiteľ poistného, ktorý je zamestnávateľom, samostatne zárobkovo činnou osobou alebo platiteľom poistného podľa § 11 ods. 2, je povinný
...

d) viesť a uchovávať po dobu desiatich rokov účtovné doklady a iné doklady potrebné na správne určenie vymeriavacieho základu, sadzby poistného, výšky poistného a jeho platenia,
...



Za toto obdobie by mali byť ale odložené ešte mzdové doklady, z ktorých by sa mal dať výkaz "rekonštruovať"

Ešte lepšie by bolo, ak by si mala doklad - podací lístok apod. - o tom že im výkaz bol zaslaný. Mám taký dojem, že "dôkazné bremeno" vo veci či bol podaný výkaz má platiteľ - t.j. musí zdokladovať že podaný bol, inak môže poisťovňa tvrdiť že nebol.Paragraf o premlčaní a ďalšie zákonná nariadenia sú, ale týkajú sa iných vecí než povinnosti zamestnávateľa predkladať výkaz. Došla vám len upomienka, že máte podať výkaz? Alebo aj vyrubili pokutu?