Cyros
07.07.14,21:56
Dobry den, prosim o radu ako postupovat ak zamestnanec chce od zamestnavatela lepsi dotovany mobil ako za 1€ pricom zamestnanec je ochotny rozdiel v nakupnej cene doplatit ci uz vo forme mesacnych zrazok zo mzdy, alebo v hotovosti. Zamestnanci maju narok na novy mobil kazde 2 roky. Vopred dakujem za radu.
avalik
07.07.14,20:02
zamestnanec dostane mobil za 1 € - ci ho bude pouzivat je jeho vec, ak sa mu nepaci, nech pouziva svoj

doplnenie:
podla mna by bolo vhodne toto osetrit v internej smernici - ze zamestnanec na tej a tej funkcii ma narok na mobil v najlacnejsej ponuke k pausalu - ak chce drahsi, tak na zaklade jeho ziadosti mu bude zabezpeceny a rozdiel ceny uhradi, samozrejme treba osetrit, co v pripade ak zamestnanec nezostane vo firme po dobu "pouzitelnosti" mobilu... a o toto sa potom mozes opriet pri uctovani, smernica bude platit pre kazdeho zamestnanca a nikto nebude diskriminovany
Cyros
07.07.14,20:18
Svoj by si musel kupit za niekolko stovak Eur, v programe, ktory pouziva pre sluzobne ucely by bol doplatok napr. len 99 Eur. Pisem, ze je ochotny firme tych 99 Eur doplatit, len je otazne ako to urobit uctovne cistym sposobom.
avalik
07.07.14,20:59
doplnila som odpoved
Cyros
08.07.14,06:08
Dakujem, islo mi o to, ci takuto platbu od zamestnanca firma vie zauctovat tak aby neboli vyhrady zo strany auditorov atd.
Zuzanka_ba
08.07.14,06:19
Zamestnanca ošetríte ideálne zrážkou so mzdy. Nejedná sa o zdaniteľný príjem, keďže mu za ten mobil strhnete. Ešte mi napadla druhá možnosť, a to priamo odkúpenie mobilu zamestnancom od firmy - ak je niečo také možné - tým by mu zostal aj pri prípadnom odchode z firmy.
Cyros
09.07.14,19:39
Predostrel som tieto navrhy u nas na ekonomickom odd. Odpoved je, ze tieto navrhy vraj nemohol davat daniar. Faktura za telefon je na FIRMU a mobil patri FIRME. FIRMA podpisala viazanost a je zodpovedna urcenou sumou za stratu ci vypovedanie zmluvy. Ide teda o zodpovednost firmy k majetku operatora. Zamestnanec nemoze doplacat za nieco co je majetkom FIRMY.Odkupenie mobilu zamestnancom je mozne, ale az po uplynuti zmluvnej viazanosti :(
Zuzanka_ba
09.07.14,20:31
- faktúra za telefón je presne čo? hlasové dátové a iné služby sú viazané na SIM kartu, nie na MOBIL. faktúra = splátka telefónu?

- ten MOBIL JE MAJETKOM OPERÁTORA?? s tým som sa ešte nestretla. mobil sa buď vyplatí naraz, alebo na splátky, alebo je sčasti zadarmo, pričom super zľava je podmienená paušálom s viazanosťou. vždy je však majiteľom aparátu odberateľ hlasových dátových služieb; čo si robí s telefónom, je snáď jeho vec. to máte akú zmluvu?
pri vypovedaní zmluvy je určená zmluvná pokuta, ktorú treba platiť, čo to má s telefónom? ten by operátor naspäť nepýtal. aká suma za stratu? aj strácať telefón môžu koľko sa im zachce.

- sú prípady, keď zamestnanec dopláca; najčastejšie ak chce firemné auto v lepšej výbave než má firma budget, táto téma je aj na porade - že ako to zaúčtovať, ak sa ti chce hľadaj

inak, s tou viazanosťou je to fajn nápad, pre firmu to už bude použitý šrot a aj tak dostane od operátora nový.

dúfam že sa netvárim ako daniar, lebo nie som ani daňový poradca, ani pracovník daňového úradu. myslím že moje návrhy mali hlavu i pätu.

ešte komentár: firma by kupovala tak či tak mobil pre zamestnanca, ak zoberie lepší model, predpokladám že sa jej nijak nezvýšia náklady, okrem tých 99 eur /iný mobil by teoreticky mohol byť bez doplatku/, jedine že by sa zvýšila suma zmluvnej pokuty??? takže ak zamestnanec zaplatí firme 99 eur, ona už nemá žiadne ďalšie priame náklady.