Cyros
08.07.14,08:15
Dobry den, viete mi prosim poradit? Dutinkovy polykarbonat je na toto asi najlacnejsi (cca 7 €/m2). Mam vsak obavy ako bude vyzerat po par rokoch (spina v dutinkach) resp. ci vydrzi na slnku a neskrehne tak, ze ho potom prebije prve krupobitie.

Uvazoval som aj nad plnym polykarbonatom, ten by bol asi dlhsi cas pekny, ale je drahsi a cena rastie umerne s hrubkou (2mm cca 20 €/m2 resp.5mm aj 50 €/m2). Netusim vsak aku hrubku by to chcelo aby strecha odolala snehu, krupom.
Peggynka
08.07.14,06:42
Logicky...Ak ti skrehne dutinkový,tak ti skrehne aj plný (len za inú cenu).Pokrytie sa rieši od podmienok.Ak žiješ v oblasti,kde ti nakydá v zime pol metra snehu a strecha má malý spád,neudrží to.A ak to máš pri dome,tak ti bude ešte padať sneh zo strechy.https://www.google.sk/search?q=zastre%C5%A1enie+pergoly&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Ip67U8jOGIiw0AXGxIC4DA&ved=0CC4QsAQ&biw=1280&bih=609
V našich podmienkach (pod Tatrami),sme Lexan dávali len na vkladacie okná a strechu sme mali klasik-poplastovaný plech.Osvedčilo sa to.A polykarbonát nie je pochôdzny,takže si neporadíš v zime.
Cyros
08.07.14,06:46
Jedna sa o pergolu 4x2m. Myslim, ze ak sa polykarbonat podlozi kazdych cca 60-70 cm drevenym tramom tak by nejaku vahu snehu uniesol. Polykarbonat chcem aby tam nebola tma, lebo sa jedna o prestresenie terasy a ak by strecha bola plna tak by som mal tmu aj v obyvacke (na terasu mam z obyvacke okno v mieste kde bude prestresenie).
Peggynka
08.07.14,06:52
Cyros
08.07.14,09:58
Dakujem, vyzera to zaujimavo (kym este neviem cenu :)))
alltracboy
08.07.14,10:55
pri tych paneloch je dolezite aby boli mierne do obluku, tam potom nosnost rapidne narastie oproti polozeniu naplocho.
viktorviktor
08.07.14,11:22
dutinky sa dajú zaslepiť, drží piaty rok bez zmeny, pozor na správnu montáž, pri slnečnom počasí hrozí nezastavitelné "pukanie"
Peggynka
08.07.14,11:28
Tu majú akciu;Sunlite 3x16 by ťa vyšiel na 120€,len to treba pozrieť.(Nemám čas,mastím vchod. dvere,zatmelené,prebrúsené a ...zlialo mi ich,tsss)
Cyros
08.07.14,11:47
Ako to myslíš s tým pukaním? Nie je to preto, že tam chýba dilatácia medzi panelmi a ich uchytením a materiál sa teplom rozťahuje?
Cyros
08.07.14,11:48
Diky, si nejaka kutilka :)
viktorviktor
08.07.14,17:09
tiež ale myslel som na otvory pre šróby, majú byť trochu širšie ako šrób, pozri tu ale aj inde, http://www.polykarbonat.sk/public/media/komorkovy_polykarbonat/Montaz_komorkovy_PC.pdf
lapejko
08.07.14,19:52
V SL sme zakryli terasu trapézovým polykarbonátom v miernom sklone, štyri roky bez problémov a viditeľných zmien, doma mám na šope dva pásy už šesť rokov, občas na to spadne sneh zo strechy, deformuje vlny pri náraze ale vzápätí sa vyrovná, bez problémov.