storrmy
08.07.14,11:28
Dobrý deň. Kedže som nenašla lepšie miesto, kde by som vložila svoju otázku, dovolila som si sem. Ide o to, že ma vyhodili už viackrát zo zamestnania, kvôli pomalšiemu prac.tempu.. Snaha, precíznosť, dochvíľnosť resp. 100% dochádzka a ochota na prac.nadčasy, nie su asi zohľadňovaná položka.. Pomalší = neschopný = nepohodlný.. porozumenie? nulove! Mám vôbec nejakú šancu sa normalne zamestnať a zarobiť si na vlastné živobytie?? Som už zufala, lebo snahu mám maximálnu, ale "skutek utek"..
tictac7
08.07.14,09:38
...a akú prácu si vykonávala? A to pomalšie pracovné tempo je v akom ponímaní, že niekto tu prácu urobí za hodinu a Ty za deň?
storrmy
08.07.14,09:46
Nie, to určite nie .. prac.oblast - priemysel.vyroba.. a je to myslene napr. linka .. stihnut v urcit cas. intervale urcite ukony .. aby ostatni - rychlejsi necakali, resp. nezastala linka .. alebo hodin. normy .. niekto stihne za 7,5h. prezriet a skontrolovat zabalit a zapisat do systemu cca 400ks roz.satstva a norma je napr. skoro 800ks a podob.
buchač
08.07.14,09:48
ZABITE MA , ale inak sa nedá ...

Bodov:
0
Príspevky:
1
Členom od:
01.02.11

Dobrý deň. Kedže som nenašla lepšie miesto, kde by som vložila svoju otázku, dovolila som si sem. Ide o to, že ma vyhodili už viackrát zo zamestnania, kvôli pomalšiemu prac.tempu.. Snaha, precíznosť, dochvíľnosť resp. 100% dochádzka a ochota na prac.nadčasy, nie su asi zohľadňovaná položka.. Pomalší = neschopný = nepohodlný.. porozumenie? nulove! Mám vôbec nejakú šancu sa normalne zamestnať a zarobiť si na vlastné živobytie?? Som už zufala, lebo snahu mám maximálnu, ale "skutek utek"..
...fakt pomalé tempo ....fakt ...;) :D :D :D
Alebo " dobrý deň "...???
Nuž , povedal by som , že porozumenie nulové .
evuš
08.07.14,09:58
V takýchto odvetviach majú normy a aj ich vyžadujú ... bohužial mnohí, hoc i prácu odfláknu zvyšujú normy a poctivejší normu neurobia, tak majú po čase padáka...
Skús si nájsť inú prácu - nie normovanú...
evuš
08.07.14,09:59
Juraj :-)
lujza.j
08.07.14,10:27
"Mám vôbec nejakú šancu sa normalne zamestnať a zarobiť si na vlastné živobytie??"



....šanca zamestnať je vždy len či je to aj s tým, aby bolo na živobytie?!...preto ti ludia fungujú aj na "viac robotách".....prípadne brigádach, alebo ako by som to nazvala...
tvoje pomalšie tempo neviem z čoho pramení, či je možná úprava smerom k zrýchleniu to nik tu nevie...my ťa tu nepoznáme...ty musíš vedieť, či by si vedela byť rýchlejšia teda v tempe normy..... či si taká iba v práci, ale celkovo máš pozvoľné tempo......
buchač
08.07.14,11:34
storrmy
11.07.14,05:23
.. tvoje pomalšie tempo neviem z čoho pramení, či je možná úprava smerom k zrýchleniu to nik tu nevie...

No ak by som si s týmto vedela rady, a ak by bo ten predpoklad, asi by som nebola taka frustrovana z tejto situacie a nepisala sem - do porady .. Konala by som uz hned ..
A ci som taka aj v zivote? Doposial som nemala pocit, ze mi vsetko trva alebo prilis dlho nieco robim .. Viem si veci zorganizovat aby nic nemeskalo ..
lujza.j
11.07.14,05:29
...ja pomalych lidi volam, ze su komótni-slimaci.... Ini maju zasa vrtulu v rici.....fajn je taky zdravy stred......
storrmy
11.07.14,05:41
- tak potom mozem napisat, ze som niekde v strede :)
evuš
11.07.14,05:46
Tak potom kde je problém s prácou ???
storrmy
11.07.14,05:55
"normalna rychlost" nestaci na pracu vo vyrobe
tam je problem..
lujza.j
11.07.14,06:00
Bola som davno fakt davno vo vyrobe..neviem posudit,ci by som stihala....dnes su normy inak nastavene...
alaya1
11.07.14,06:14
Ze ho to bavi, a tak stare neobohrate nicky :).
fortunka
11.07.14,06:35
No podla mna vo vyrobe je to raz tak :( Ked potrebuju rychlych ludi, tak ich aj hladaju... aj ked na ukor inych veci...