jozef67
13.04.06,15:51
1. Dňa 30.06.05 som mal ťažký pracovný úraz,zlomenina bedrového klbu z náhradou umelého,zamestnávatel uznal pracovný úraz.Ale po skončení 10 mesačnej PN ma zaradil na to isté fyzický náročné miesto,a môj priami nadriadený skúša čo vydržím ja alebo môj klb neberie ohlad na moje zranenie len asi chce aby som dal dobrovolne výpoved.
2. Môžem po necelom roku po úraze žalovať vedúceho zamestnania že mi nedokázal zabespečiť volno ani RD skoro 4 mesiace pred úrazom,priemerne som pracoval 210-250 hod mesačne včetne sob.ned. a sviatky.S čoho výplíva celková moja únava pred týmto úrazom. Dopredu za každú radu ĎAKUJEM!
Zita5
13.04.06,15:25
Jozef asi máte chybu v dátume úrazu.
Viera123
13.04.06,17:06
Prečo chybu? Veď píše, že po 10 mesačnej PN ho zaradil na to isté miesto.
Zita5
13.04.06,17:08
1. Dňa 30.06.05 som mal ťažký pracovný úraz,zlomenina bedrového klbu z náhradou umelého,zamestnávatel uznal pracovný úraz.Ale po skončení 10 mesačnej PN ma zaradil na to isté fyzický náročné miesto,a môj priami nadriadený skúša čo vydržím ja alebo môj klb neberie ohlad na moje zranenie len asi chce aby som dal dobrovolne výpoved.
2. Môžem po necelom roku po úraze žalovať vedúceho zamestnania že mi nedokázal zabespečiť volno ani RD skoro 4 mesiace pred úrazom,priemerne som pracoval 210-250 hod mesačne včetne sob.ned. a sviatky.S čoho výplíva celková moja únava pred týmto úrazom. Dopredu za každú radu ĎAKUJEM!


Jozef dostala som SS, ja k Vášmu prípadu len toľko , že bolo by treba mať od doktora vyjadrenie a ak ste mali pracovný úraz ...tak zamestnávateľ Vás preradí na iné menej náročné pracovné miesto .Už ste skúšali niečo také .

Nemôžete to hneď vzdávam a padať na dno .
Zita5
13.04.06,17:08
Prečo chybu? Veď píše, že po 10 mesačnej PN ho zaradil na to isté miesto.


Vierka už to opravil mal tam rok 2006.:)
Zita5
13.04.06,17:15
Pozrite Zákonník práce a medzi iným aj paragraf 192.....a treba pozrieť informatívne témy okolo pracovného úrazu .

http://www.porada.sk/f96-zakonnik-prace.html


http://www.porada.sk/showthread.php?t=20005&highlight=Pracovn%FD+%FAraz

http://www.porada.sk/showthread.php?t=10634&highlight=Pracovn%FD+%FAraz
Viera123
13.04.06,17:17
Aha, preto mi to bolo divné, či zle vidím :-))
Zita5
13.04.06,17:32
1. Dňa 30.06.05 som mal ťažký pracovný úraz,zlomenina bedrového klbu z náhradou umelého,zamestnávatel uznal pracovný úraz.Ale po skončení 10 mesačnej PN ma zaradil na to isté fyzický náročné miesto,a môj priami nadriadený skúša čo vydržím ja alebo môj klb neberie ohlad na moje zranenie len asi chce aby som dal dobrovolne výpoved.
2. Môžem po necelom roku po úraze žalovať vedúceho zamestnania že mi nedokázal zabespečiť volno ani RD skoro 4 mesiace pred úrazom,priemerne som pracoval 210-250 hod mesačne včetne sob.ned. a sviatky.S čoho výplíva celková moja únava pred týmto úrazom. Dopredu za každú radu ĎAKUJEM!

Ja by som odporúčala zájsť na Inšpektorát bezpečnosti práce , zoberte si všetky svoje dokumenty , ktoré okolo úrazu máte a treba sa s nimi porozprávať o všetkom čo máte na srdci a dohodnúť sa .Myslím , že to by bola tá najschodnejšia cesta .
Mám pocit , že zamestnávateľ nekoná správne . Ja zatiaľ len toľko , lebo priznám sa , že takýto prípad som ešte neriešila a radšej nech ma zdaľeka obchádza .

Pevne verím , že kolegovia , ktorí takéto prípady už riešili sa ohlásia .
jozef67
13.04.06,17:46
O vyjadrenie od doktora som už uvažoval to nie je problém,ale zamestnávatel nemá pre mňa iné pracovné zaradenie
anto
13.04.06,18:21
Je dôležité vedieť, či máte zníženú pracovnú schopnosť po tomto úraze. Ak nie, a ak máte ťažkosti pri práci, požiadajte lekára, aby prehodnotil Vašu schopnosť pracovať za konkrétnych podmienok, za ktorých pracujete a či vám Vaša práca spôsobuje utrpenie. Ak áno, a je to príčinou úrazu, tak potom zamestnávateľ by Vás mal preradiť na inú, menej námahavú prácu. Samozrejme, kedže ste mal pracovný úraz, a ak vám dôjde k zníženiu odmeny z titulu preradenia na inú prácu, zamestnávateľ Vám musí doplatiť tento rozdiel. Kedže zamestnávateľ je poistený úrazovým poistením a odvádza tieto odvody do sociálnej poisťovne, nebude on platiť tento rozdiel, ale ho zaplatí poisťovňa za neho. Všetko závisí od toho, aké doklady po úraze Vám boli vystavené a ako bola zhodnotená Vaša práceschopnosť.