ivetaf
13.04.06,16:24
Vie mi niekto povedať, že tie tlačivá, ktoré máme povinnosť odovzdávať na DU - oznámenie o zaplatení zrážkovej dane, ak neboli podané do 15 - ho
v mesiaci, či sú postihované 2000,- pokutou ?
Už prisahám bohu nemám ani, kedy účtovať, len vypisujem tlačivá.
Pomôžte mi nech sa ukľudním , lebo som ich neodovzdala .
GABAZ
13.04.06,14:36
Neviem síce ako to je s tou pokutou - ale možno Ťa trochu upokojí, že nie si sama čo si nepodala hlásenie. Ani ja. Snáď nám niekto odpovie. Gaba
Pepa
13.04.06,14:46
Vie mi niekto povedať, že tie tlačivá, ktoré máme povinnosť odovzdávať na DU - oznámenie o zaplatení zrážkovej dane, ak neboli podané do 15 - ho
v mesiaci, či sú postihované 2000,- pokutou ?
Už prisahám bohu nemám ani, kedy účtovať, len vypisujem tlačivá.
Pomôžte mi nech sa ukľudním , lebo som ich neodovzdala .
No ukľudním ťa, ale iba trošičku. DU v súčasnej dobe nemajú na to čas, hlásenia o zrážkovej dani dávajú na jednu kopu /zatiaľ ešte malú/ a ešte zatiaľ nevedia čo s tým majú robiť. Momentálne sa zaoberajú vracaním preplatkov.
m.hladka
13.04.06,14:57
V každom prípade "Oznámenia" treba poslať, aj keď už s oneskoreným dátumom podania, (nevadí) zatiaľ to nebudú pokutovať. A ďalej treba posielať každý mesiac a dodržiavať termíny.
ekopo
16.04.06,14:22
pozri tento link, aj tam sú odpovede
http://www.porada.sk/t20083-p9-zrakova-dao.html
Zlata
18.04.06,12:24
Tiež som to za 1. a 2. mesiac odovzdala až koncom marca. Doniesla som to osobne a poradila mi pani na DÚ, aby som dopísala spiatočný dátum ako treba. Fakt to dávala len na jednu kopu, že zatiaľ nevie, čo má s tým robiť.
Yvvetta
22.04.06,11:01
Prosím o upresnenie.
Vyplňujem ( oneskorene ) Oznámenie o zrazení a odvedení zrážkovej dani.
Vyplňujem za 01/2006, 02/2006 a 03/2006.

1. Môžem rozpísať tieto dane na jedno tlačivo, alebo každý mesiac zvlášť ?
2. Ak vyplňujem za 01/2006 aký mesiac uvádzate v kolónke - Kalendárny mesiac, v ktorom bola zrazená daň ?
Výplata za 01/2006 bola vyplatená 15.02.2006. Uvádzate tam mesiac 01 alebo 02 ? Ja by som povedala, že by to malo byť 02 - vtedy, keď príjem bol pripísaný v prospech zamestnanca - podľa vysvetliviek k tomuto tlačivu.

A ešte jedna otázka. Ako je to myslené, že :
Podľa § 43 ods. 11 zákona o dani z príjmov sa zrazená daň odvádza najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac miestne príslušnému správcovi dane platiteľa dane.
Pýtam sa preto, že v jednej firme máme termín výplaty za 01/2006 až 28. 02. 2006. Zrážkovú daň som mala odviesť už 15. 02. 2006 ?
evina
22.04.06,12:01
[quote=Yvvetta]Prosím o upresnenie.
Vyplňujem ( oneskorene ) Oznámenie o zrazení a odvedení zrážkovej dani.
Vyplňujem za 01/2006, 02/2006 a 03/2006.

1. Môžem rozpísať tieto dane na jedno tlačivo, alebo každý mesiac zvlášť ? Ja osobne by som rozpísala každý mesiac zvlášť
2. Ak vyplňujem za 01/2006 aký mesiac uvádzate v kolónke - Kalendárny mesiac, v ktorom bola zrazená daň ?
Výplata za 01/2006 bola vyplatená 15.02.2006. Uvádzate tam mesiac 01 alebo 02 ? Ja by som povedala, že by to malo byť 02 - vtedy, keď príjem bol pripísaný v prospech zamestnanca - podľa vysvetliviek k tomuto tlačivu. mesiac, kedy bola daň zrazená, t.j. 02/2006

A ešte jedna otázka. Ako je to myslené, že :
Podľa § 43 ods. 11 zákona o dani z príjmov sa zrazená daň odvádza najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac miestne príslušnému správcovi dane platiteľa dane.
Pýtam sa preto, že v jednej firme máme termín výplaty za 01/2006 až 28. 02. 2006. Zrážkovú daň som mala odviesť už 15. 02. 2006 15.03., podľa:11/) Platiteľ dane je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac. Túto skutočnosť je platiteľ dane súčasne povinný oznámiť správcovi dane, ak správca dane na žiadosť platiteľa dane neurčí inak. Zrážka dane sa vykonáva zo sumy úhrady alebo pripísania dlžnej sumy v prospech daňovníka. Za úhradu sa považuje aj nepeňažné plnenie.
Yvvetta
22.04.06,12:10
Och ďakujem Evinka za odpoveď. ani som nečakala, že mi niekto odpovie, veď von svieti tak pekne slniečko.

Rozumiem tomu, že platiteľ dane je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac.
Ale čo je predchádzajúci mesiac ?
Ak ide o výplaty za 01/2006, ktoré sú vyplatené dňa 28.02.2006. Predchádzajúci mesiac je teda ten, kedy sú vyplatené mzdy zamestnancom ( v mojom prípade február) a nie ten mesiac, za ktorý sú vyplácané mzdy ( v mojom prípade 01/2006).

Dobre som to pochopila ?
Ešte raz ďakujem.
Denda
22.04.06,12:32
Och ďakujem Evinka za odpoveď. ani som nečakala, že mi niekto odpovie, veď von svieti tak pekne slniečko.

Rozumiem tomu, že platiteľ dane je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac.
Ale čo je predchádzajúci mesiac ?
Ak ide o výplaty za 01/2006, ktoré sú vyplatené dňa 28.02.2006. Predchádzajúci mesiac je teda ten, kedy sú vyplatené mzdy zamestnancom ( v mojom prípade február) a nie ten mesiac, za ktorý sú vyplácané mzdy ( v mojom prípade 01/2006).

Dobre som to pochopila ?
Ešte raz ďakujem.
Pri zrážkovej dani sa nepozerá za aký mesiac sa príjem vypláca, ale kedy dôjde k jeho úhrade. To znamená, že ak ste zamestnancovi vyplatili príjem 28.2.2006, máte povinnosť odviesť zrážkovú daň DU najneskôr do 15.3.2006.
evina
22.04.06,12:37
Och ďakujem Evinka za odpoveď. ani som nečakala, že mi niekto odpovie, veď von svieti tak pekne slniečko.

Rozumiem tomu, že platiteľ dane je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac.
Ale čo je predchádzajúci mesiac ?
Ak ide o výplaty za 01/2006, ktoré sú vyplatené dňa 28.02.2006. Predchádzajúci mesiac je teda ten, kedy sú vyplatené mzdy zamestnancom ( v mojom prípade február) a nie ten mesiac, za ktorý sú vyplácané mzdy ( v mojom prípade 01/2006).

Dobre som to pochopila ?
Ešte raz ďakujem.

Ak vychádzam z odseku:
10/ Zrážku dane je povinný vykonať platiteľ dane pri výplate, poukázaní alebo pri pripísaní úhrady v prospech daňovníka. Za pripísanie úhrady v prospech daňovníka pri výnosoch z cenných papierov plynúcich príjemcovi od správcovských spoločností sa nepovažuje zahrnutie výnosu do aktuálnej ceny už vydaného podielového listu, ktorým je splnená povinnosť každoročného vyplácania výnosu z majetku podielového fondu.

by to malo byť tak ako píšem, t.j. ako si to aj ty pochopila-daň si zrazila a v 02/2006 /to je mesiac predchádzajúci/ a teda do 15.03. odvod a oznámenie
Yvvetta
24.04.06,10:05
Tak to bude presne ako píšeš Evina.
Ďakujem ešte raz.
tonkat
27.04.06,07:49
a teda do 15.03. odvod a oznámenie
Kde je uvedené, že oznámenie má byť do 15.? V § 43 ods. 11 je len napísané že súčasne je platiteľ povinný oznámiť správcovi. Je to na základe toho slovíčka súčasne, alebo je to ešte niekde inde?
bezradná
27.04.06,08:19
Tiež som to za 1. a 2. mesiac odovzdala až koncom marca. Doniesla som to osobne a poradila mi pani na DÚ, aby som dopísala spiatočný dátum ako treba. Fakt to dávala len na jednu kopu, že zatiaľ nevie, čo má s tým robiť.
Ja som za január dávala tlačivo, čo tu bolo na porade a potom mi správkyňa volala, že čo to vôbec podávam?! Ale od februára už dávam na tlačive z internetu a teraz neviem, či to ešte platí, lebo včera som čítala, že niekde majú iné tlačivá.
PS:Na našom DU platia ešte stále staré tlačivá, teraz som sa pýtala
evina
27.04.06,08:22
Kde je uvedené, že oznámenie má byť do 15.? V § 43 ods. 11 je len napísané že súčasne je platiteľ povinný oznámiť správcovi. Je to na základe toho slovíčka súčasne, alebo je to ešte niekde inde?

Je to na základe toho slovíčka súčasne...