martin2422
08.07.14,15:17
Dobrý deň, pri zamykaní bezpečnostných dverí (Sherlock) ich musím najprv rukou pritiahnuť k sebe a až potom dokážem otočiť kľúčom. Už pri zatváraní musím použiť trošku silu aby ich prichytil aspoň jazýček kľučky dverí (v spodnej časti sa tesnenie dverí mierne dotýka zárubne a tá ich odtláča). Zárubňa dverí ani dvere nemajú žiadne nastavovacie prvky. Dvere sú viac pritlačené k zárubni v spodnej časti (o cca 2 mm) ako vo vrchnej časti a sú mierne vyvesené (cca do 2 mm).

Otázka - ako ich môžem "nastaviť", robil to už niekto? Autorizovaný servis mi zatiaľ ponúkol iba možnosť rozšíriť/prevŕtať otvory na bezpečnostné body, tie sú však navŕtané tesne pri kraji. Skúšal už niekto hrubú silu, t.j. páčenie či údery kladivom na pánty (v mojom prípade sa mi vrchný pánt zdá byť viacej vychýlený dovnútra ako zvyšné dva, ťažko sa to však meria, ani zárubňa nemusí byť úplne rovná).

Ešte ma napadla jedna vec, keby som vedel ako dvere vysadiť z pántov mohol by som ich zdvihnúť podložkami a tým by stačilo menej vŕtať (ťahal som smerom dohora ale ani sa nepohli, z vrchu je rovnaká polguľová hlava ako vidno na fotografií, žeby to bol nit či som mal slabé raňajky že som nevládal?)
Ing. Ľubomír Janoška
08.07.14,13:23
Ja som si rozšíril diery pre "palce" kamennou frézkou upnutou do akuskrutkovača. Plus pár kvapiek konkoru. Pánty by som zbytočne nenamáhal.
martin2422
08.07.14,14:39
Asi to skúsim vyriešiť ako uvádzate. Dvere som premeral ešte raz a predsa sú mierne "sadnuté" a mimo dieru do cca 1 mm. Toľko sa mi diery snáď ešte podarí rozšíriť. Ďakujem za radu ...
Ing. Ľubomír Janoška
08.07.14,17:13
Pomôže aj lepiaca páska cez diery, na ktorú sa palce pri miernom zatlačení otlačia, aby ste vedeli, presne koľko kde treba ubrať.