MajaJ
08.07.14,16:47
Dobrý deň.
Chcem sa spýtať, kto je v škole, ktorá patrí pod VÚC hmotne zodpovedný za vybavenie školy a internátu. Na nemenovanej strednej škole, musia zamestnanci školy, učitelia, vrátnici, upratovačky podpisovať papiere, kde je súpis majetku. Znamená to asi toľko, že učiteľ je hmotne zodpovedný za kompletné vybavenie triedy / stoly, stoličky, tabula / upratovačky za vybavenie internátu / postele a iní nábytok na izbách, vybavenie kuchyniek, spŕch a pod. / . Vyžadujú od nich, aby si urobili inventúru a podpísali súpis majetku, za ktorý hmotne zodpovedajú.
Myslela som si, že za majetok je zodpovedný hospodár školy, alebo zamestnanec / v tomto prípade aj účtovníčka v jednom /, ktorá ma na starosti aj sklady a vedie aj evidenciu majetku.
Zdá sa mi divné, aby upratovačka, alebo vrátnik bol zodpovedný na majetok školy. Budem rada, ak mi poradíte, ako postupovať, či papiere podpísať alebo nie.
S vďakou a so srdečným pozdravm .
.
avalik
08.07.14,15:06
urcite mate internu smernicu k majetku - tam je to uvedene

ale neviem si predstavit ako by mohla byt uctovnicka zodpovedna za vsetok majetok skoly - to ma chodit a odomykat a zamykat kazdu triedu pred vyucovanim? kontrolovat majetok podla supisu miestnosti? ved ucitel si skontroluje triedu pri otvoreni a zatvoreni, upratovacka spolocne priestory, vratnik zase tie priestory, ktore chodi kontrolovat - ak sa zisti poskodenie alebo, ze dany majetok nie je na svojom mieste, tak sa postupuje podla postupov uvedenych v smernici.
MajaJ
08.07.14,18:14
u nás totižto účtovníčka plní aj úlohu skladníčky. A upratovačka potom zodpovedá za vyše 80 miestností
avalik
08.07.14,18:46
aka je tvoja pozicia v tomto pripade? citala si vasu smernicu o hospodareni s majetkom (alebo podobny nazov)?
MajaJ
09.07.14,14:21
vrátnička. k takému niečomu sa u nás človek na nižšej pozícii ani nedostane, lebo keď sa na niečo také spýta, tak je to samé, to sú tam samé blbosti a bla bla bla. A na verejnom mieste nie je.
avalik
09.07.14,14:49
hmm, no ked su tam blbosti tak necitaj ... nemusia byt na verejnom mieste - ale na sekretariate riaditela alebo u uctovnicky urcite budu
MajaJ
10.07.14,12:51
no práve že , ja som chcela, aby mi ukázala dokument, kde je písané že za čo má byť zodpovedná vrátnička a upratovačka. Vedela som, že je nejaký predpis, podľa ktorého by sa to malo riadiť. To že sú tam blbosti bolo povedané z druhej strany. A k dokumentu som sa nedopracovala. A keď ste písala, že či má odomykať každú triedu. Tak 1 upratovačka môže byť potom zodpovedná za vybavenie 80 izieb a 20 sociálnych zariadení a kuchyniek ? Alebo vrátnička za tabuľu na ktorej je uvedený názov školy ?
Alebo ďalšia upratovačka za prístroj, o ktorom ani netuší, čo to je a ani sa nenachádza v rajóne, ktorý ma na starosti ? Mne sa to akosi nezdá.
Skúsim ešte popozerať po nete či niečo nájdem, ale neviem.