tomasjuve
08.07.14,19:46
Zdravim


V horizonte 5 mesiacov by som rad kupil dvojizbovy byt v Bratislave. zatial som nepodnikol v tomto smere ziadne kroky ani planovanie , takze je to len napad v hlave. chcel by som si ale zosumarizovat nejake kroky co to obnasa pripadne comu sa vyhnut. Tak vas poprosim o nejake postrehy rady pripomienky k bodom ku ktore zmienim.


1. ako je mozne laicky odhadnut cenu bytu . teda posudok si asi clovek nedava robit pre kazdy byt o ktory ma zaujem. Tak ako sa uistit ze cena nie je nastavena nad trhovu cenu?


2. vobec nemam predstavu v akom poradi sa riesia hlavne kroky ako ziskanie hypoteky a alebo dohodnutie sa s predajcom. Teda ak by som to chcel zmaknut v priebehu 5 mesiacov ako sa by to dalo casovo odhadnut pripadne je tam urcita nadvaznost krokov kde nieco nemoze predchadzat niecomu?


3. ake mozu byt priemerne mesacne naklady na spravovanie bytu dvojizboveho. okrem splatky hypoteky


4. Je podla vas kupa bytu dobrym investicnym rozhodnutim. teda chcem povedat ze nechcem kupovat s tym ze predpokladam ze som tu usadeny navzdy , ale skor uvazujem taak ze akokolvek sa buducnost ukaze nemal by som na tom prerobit.


pripadne piste hociake postrehy k veci
avalik
08.07.14,17:57
na zaciatok skus preluskat clanky https://www.google.sk/search?q=kupa+bytu
lujza.j
08.07.14,18:31
neviem ako sa pohybujú ceny.....aký je rozdiel v cene medzi 2 a 3 izbovým....ja by som isto išla do väčšieho.....náklady nie su automaticky vyššie...BA je v cenách velmi rôznorodá....a aj rýchlosť do centra...alebo z jedného konca BA na druhý....je iná z každej MČ.....už máš predstavu kde?
tomasjuve
08.07.14,18:35
nie je to rozhodujuce ale vzhladom na momentalne okolnosti by mi vyhovovala Karlova ves, Dubravka, Lamac
lujza.j
08.07.14,18:45
ja len či vieš ako je to tu na prd...s dopravou...ale henten smer je tuším v pohode....
tomasjuve
08.07.14,18:47
byval som uz v roznych castiach , momentalne som v Dubravke a ta doprava do centra je celkom ok