ariadna22
08.07.14,19:54
poznáte to, máte pozemky na predaj a chcete peniaze.

Obvolávate realitky, niektoré ani neprídu sa pozrieť na pozemok.

Niektorí makléri vám nedajú zmluvu, len zverejnia ponuku, nereagujú na vaše maili, nereagujú na vaše sms, chovajú sa akoby tie pozemky boli ich. Keď znížite cenu a pošleme mu sms s toutu cenou, tak ju samozrejme nezmenia, čo ty blbá krava čo ty to predávaš? Tento typ makléra tvrdí, že zmluvy sa robia až úplne na konci a je vôbec dosť nad vecou.

Niekto vám dá exluzívnu zmluvu, všetko sa spíše, sľúbia vám trojnožku s reklamou na pozemok tú tam nedajú, pri podpise zmluvy vám povedia, že si môžte predávať ten pozemok aj sami aj keď je to porušenie zmluvy, ale maklér je vážne chorý a preto to rieši aj takto, skrátka keď bude musieť utekať po doktoroch a bude off, môžte si to predať aj keď zmluva stále trvá. A môžte to mať aj v iných realitkách.

Suseda je právnička, robí zmluvy pre realitku čo mi dala exkluzívnu zmluvu, bola som sa tam o tri týždne spýtať že kedy bude tá trojnožka. Trojnožka bude, aj si to pozerala s maklérkou a bude tam a tam na pozemku. Volajú to banner. O ďalší mesiac volám a volám maklérke, že kde je tá trojnožka a ani mi nezdvíha telefón, o ďalší mesiac sa ozve maklérsky elév, že mu postúpila agendu, že si dáme stretko na pozemku, to volal 2x, že zavolá kedy si dáme to stretko na pozemku, a ešte že je moc chorý, bolí ho noha a že vo štvrtok zavolá, a nič.

Ďalší mesiac idem za tou susedou - či má marhule, lebo je slabá úroda a nikto nemá marhule. A poviem jej, že by bolo dobré znížiť cenu, hovorí, že si s tým nemám robiť hlavu, že to vybaví, že nič nemusím podpisovať.

O tri týždne zistím, že sa nič nedeje, žiadna cena znížená tak volám elévovi, že či to môže zrušiť, že to im musím poslať doporučený list a majú mesačnú výpovednú lehotu, že on sa sa do toho nechce miešať, lebo to je záležitosť maklérky a on to má len dočasne pridelené. Pýtam sa ho, ako je to so znížením ceny, to tiež musím poslať list a on mi hovorí, že to nevie, to by si musel pozrieť. Ok, tak mi dajte číslo na maklérku, zostal prekvapený, že ho už nemám. Volám maklérke a tá mi zdvihla konečne telefón a ospravedlnila, že so mnou doteraz nespolupracovala a za svet nechcela, aby som im poslala žiadosť o ukončenie zmluvy, dokonca sľúbila, že do rána zníži cenu len jej musím odporučiť bohatého klienta, lebo ich realitka práve takých potrebuje. Povedala som jej, že ja takých poznám, ale oni si naschvál od nich nič nekúpia ak ich odporučím ja, tak aj povedala, že určite do zajtra upraví cenu tak ako to ja požadujem. To má tú drzosť nepohnúť mesiace - od marca ani prstom a potom si pýtať kontakt na bohatých klientov, ktorí by kúpili moje pozemky. Tak zajtra posielam žiadosť o zrušenie zmluvy.

Značka: predávam pozemky v centre obce s napojením na siete, pozemky sú trošku úzke majú len 13 metrov ale majú super dokonca už zníženú cenu akurát, že nikto z kupujúcich o tom nevie, lebo makléri to kašlú a čakajú kým im nedohodím bohatého klienta.

Tak som pri písaní objavila nový typ pasívneho príjmu, výnimočná investičná príležitosť- kúpa licencie realitného makléra.
buchač
08.07.14,19:24
Teraz neviem , čo si o tomto mám myslieť .

Keby som bol v reálnej a nie netovej kaviarni , tak by som aj koňačik ( alebo niečo iné ) objednal na ukľudnenie .


Ale takto ?
Chaotické , hore - dole popísané riadky bez nejakého významu ...
Alebo nie ...význam hentých myšlienok je jeden a spočíva v sťažnosti na realitnú/é kanceláriu/e , ktoré ( vraj ) nekonajú . Možno to aj je pravda , no nejak mi uniká tá možnosť realitky k donúteniu uzatvorenia kúpnej zmluvy na ten nejaký pozemok ...dokonca aby to bol bohatý klient .
No bohatý klient ale nie je zároveň aj hlúpy .



....a ozaj ... tých 13 metrov je fakt málo .
Pre bohatého klienta na takú šírku menšieho bazéna ..........
arizona
08.07.14,19:58
Sa ti cudujem! Bud by som si nasla serioznu RK,alebo by som sa na ne vykaslala a podala si inzerat sama. RK ti zybtocne predrazi pozemok. Vela ludi preferuje kupu bez RK. A stranok pre sukromnu inzerciu je na nete vela.

Ked sa ti nepozdava jednanie realitaka hned pri prvom stretnuti, nikto ta nenuti s nim uzavriet nejaku zmluvu.
Ale ked si sa upisala exkluzovkou, tak ake rady vlastne hladas??? Never tomu, co ti RK povie,ver iba tomu co mas na papieri! Predides tym mnohym problemom do buducna. Ver, ze keby si si predala sama, zacnu sa ohanat zmluvou a zapru, co ti povedali iba ustne.
ariadna22
09.07.14,06:49
podobne nechápem chýba mi iba tom cruise
ariadna22
09.07.14,06:50
Teraz neviem , čo si o tomto mám myslieť .

Keby som bol v reálnej a nie netovej kaviarni , tak by som aj koňačik ( alebo niečo iné ) objednal na ukľudnenie .


Ale takto ?
Chaotické , hore - dole popísané riadky bez nejakého významu ...
Alebo nie ...význam hentých myšlienok je jeden a spočíva v sťažnosti na realitnú/é kanceláriu/e , ktoré ( vraj ) nekonajú . Možno to aj je pravda , no nejak mi uniká tá možnosť realitky k donúteniu uzatvorenia kúpnej zmluvy na ten nejaký pozemok ...dokonca aby to bol bohatý klient .
No bohatý klient ale nie je zároveň aj hlúpy .



....a ozaj ... tých 13 metrov je fakt málo .
Pre bohatého klienta na takú šírku menšieho bazéna ..........

daj si konačik tak je to aj myslené, chaotické jednanie mne to pripomína až materskú škôlku
ariadna22
09.07.14,06:52
Sa ti cudujem! Bud by som si nasla serioznu RK,alebo by som sa na ne vykaslala a podala si inzerat sama. RK ti zybtocne predrazi pozemok. Vela ludi preferuje kupu bez RK. A stranok pre sukromnu inzerciu je na nete vela.

Ked sa ti nepozdava jednanie realitaka hned pri prvom stretnuti, nikto ta nenuti s nim uzavriet nejaku zmluvu.
Ale ked si sa upisala exkluzovkou, tak ake rady vlastne hladas??? Never tomu, co ti RK povie,ver iba tomu co mas na papieri! Predides tym mnohym problemom do buducna. Ver, ze keby si si predala sama, zacnu sa ohanat zmluvou a zapru, co ti povedali iba ustne.

rady nehľadám, daj si k tomu kávičku a koláčik aked budeš predávať pozemky pozor na reči makléra, preto je to tu napísané
je to neprofesionálne jednanie, neveril by si o akú realitku ide
ariadna22
09.07.14,06:54
pozemky si samozrejme predávame sami v zime bude rok, dúfam že sa dovtedy predajú sú super situované,
na tej ulici sú všetky maximálne 13-metrové a stačí to, v tej dedine nežijú super boháči. na tej ulici si všetci nechávajú pozemky pre deti v celom rade sa predávajú asi len 3-4 pozemky.
ariadna22
09.07.14,07:11
makléri nás nakontaktovali, my sme mali inzeráty, oni nám ponúkli zverejnenie v realitkách, lebo ľudia si to skôr kúpia od realitky ako od súkromnej osoby lebo sa boja podvodov.
Tak ja si to dnes vybavím písomne, a pozemok nechám len v jednej realitke, ktorej maklérka nie je drzá a berie pozemky ako vaše a s vami aj tak jedná. Tá nemá exkluzívnu zmluvu.
Tom Cruise by mi asi vysvetlil prečo mi ponúkli exluzívnu zmluvu a nepohli ani prstom.
Príjemné posedenie pri kávičke.