nikula
09.07.14,15:14
Dnes došla kamarátke pokuta z DU za oneskorené podanie hlásenie za zamestnanca. Nevie niekto poradiť, ako podať odvolanie voči tomuto rozhodnutiu. Ide o to, že od júla 2013 má živnosť, potom v septembri mala dohodárku len 3 dni, daň jej nebola zrazená. Prehľad mesačný sa podal, ale na to hlásenie sa zabudlo. Momentálna finančná situácia nie je dobrá. Dá sa takto odvolať.

Dá sa odvolať na nejaký paragraf??? Pokuta je 60 eur.
evuš
09.07.14,15:23
Odvolať sa vždy dá, pokiaľ to na rozhodnutí je spomenuté....avšak moja skúsenosť je, že pokutu neodpustia.... "zabudnutie" nie je podľa nich dôvod na odpustenie pokuty......a ani "prázdny účet" ich nezaujíma.....
Za pokus však nič nedá...
Peggynka
09.07.14,15:43
JankaO
09.07.14,15:57
Za pokus to možno stojí, lenže...úspech je takmer nulový...ide totiž o bežného daňovníka a nie vysokého štátneho úradníka.
...že pán Koterec: http://www.sme.sk/c/7217042/koterec-nedostane-pokutu-za-majetkove-priznanie-smer-ho-podrzal.html
jslancik
09.07.14,16:18
Volám sa Koterec, pre koktavých Miloš :D
Mila123
09.07.14,17:01
aká vysoká sankcia to je? pretože ku odvolaniu musíš priložiť kolok v hodnote 16.50€
Peggynka
09.07.14,17:30
Aj k žiadosti o odpustenie pokuty?
Zuzanka_ba
09.07.14,20:11
tá pokuta je podľa 563/2009? viem že v starom poriadku bola, tuná sa k nej neviem presne dopátrať /pokutu som našla za daňové priznanie, za hlásenie neviem, kde hľadať/

inak odpustenie by sa malo riadiť, teda ak sa riadime daňovým poriadkom, § 157, dôvody sú tam vymenované taxatívne /?/

perla ducha, v zákone hneď dvakrát:
"odpustí sankciu, ak daňový subjekt preukáže, že by jej zaplatením bola vážne ohrozená výživa daňového subjektu alebo osôb odkázaných na jeho výživu"ň

http://www.porada.sk/t184188-danovy-poriadok-563-2009-od-01-01-2014-a.html
Zuzanka_ba
09.07.14,21:26
čítala som aj ja, len ten daňový poriadok už je inovovaný, a v tom aktuálnom sa neviem dopátrať, kdeže je pokuta za nepodanie hlásenia.. v zákone o dani z príjmov také nie je, nemá niekto aktuálne info?
Peggynka
09.07.14,21:49
Mal by to byť §155 ods.1 písm.d) pokuta 30-3000€.
Zuzanka_ba
09.07.14,21:55
áno, odkaz je na správny delikt - neplnenie oznamovacej povinnosti /hlásenie = oznámenie/, nedocvaklo mi to, dík
nikula
10.07.14,09:00
pokuta je 60 eur. Je to málo, ale zároveň veľa, ak obchod krachuje... Ten poplatok sa platí aj pri klasickej žiadosti o odpustenie pokuty???
Peggynka
10.07.14,09:20
Prečítaj si link,ktorý som dala;odpustenie pokuty je dotácia od štátu a sú tam podmienky v tom zákone.60€ by som zaplatila.Mohla si dostať od 30-3000€.