bosorka987
13.04.06,22:11
chcem sa spítat ak mám zaúčtovanú FA ako uhradenú prevodom ale zákazník ju neviplatil na účet ale asi o 2 týždňe ju prišiel vyplatit do pokladne ako mám postupovat pri likvidácií ak ide o PU .
anto
14.04.06,04:51
chcem sa spítat ak mám zaúčtovanú FA ako uhradenú prevodom ale zákazník ju neviplatil na účet ale asi o 2 týždňe ju prišiel vyplatit do pokladne ako mám postupovat pri likvidácií ak ide o PU .
Ach tá slovenčina!
Ak Vám zákazník chce uhradiť faktúru, ktorú už raz máte zaúčtovanú ako uhradenú, potom prečo Vám dáva opäť peniaze? Ak ju máte zaúčtovanú ako uhradenú, a ona ešte nie je uhradená zákazníkom, tak potom máte chybu v zaúčtovaní faktúry, musíte nájsť doklad, ktorým ste zaúčtovala túto uhradu, čiže nájsť chybu a túto odstrániť a potom zaúčtovať príjem peňazí cez pokladňu voči tejto faktúre. Odporúčam Vám vyhľadať si v porade "Svokrina kuchyňa" tam je popísané, ako sa má účtovať.
Žanet
14.04.06,06:06
chcem sa spítat ak mám zaúčtovanú FA ako uhradenú prevodom ale zákazník ju neviplatil na účet ale asi o 2 týždňe ju prišiel vyplatit do pokladne ako mám postupovat pri likvidácií ak ide o PU .

Buď je zle položená otázka alebo naučiť sa jednu najzásadnejšiu vec pri účtovaní a to je jedno pri akom či JU alebo PU účtovať, iba na základe dokladov. Bankový výpis alebo pokladničný doklad. Neviem či ste sa ná hodou nepýtali na typ úhrady -prevodom aleho hotovosťou. V tomto prípade to nevadí že si to zákazník rozmysli a chce platiť hotovosťou aj keď na FA je prevodom.Zaúčtovať normálne cez pokladňu.
Dada
24.04.06,11:24
chcem sa spítat ak mám zaúčtovanú FA ako uhradenú prevodom ale zákazník ju neviplatil na účet ale asi o 2 týždňe ju prišiel vyplatit do pokladne ako mám postupovat pri likvidácií ak ide o PU .

To nič, ak máš na faktúre nastavenú formu úhrady Prevodný príkaz. Ak zákazník neuhradil danú faktúru prevodom, ale sa ju rozhodol uhradiť v hotovosti, tak s faktúrou nič nerobíš. Len ju zlikviduješ cez pokladňu. :)