Apolo Lonter
10.07.14,15:32
Dobrý den
Asi 2 dni dozadu sme sa rozhodli zrekonštruovat starú drevenicu,no hned sme si všimli, že komplet všetky steny sú cca do 1m výšky vlhké.Vyzerá to tak, že tam sú základy z kamena a že vlhkost prichádza odtial.Chcem sa opýtat, aký postup by bol v tomto prípade najlepší, kedže neviem, či aj u tak starých dreveníc je možné podrezávanie.Viem zaslat aj fotky pre lepšiu predstavu
Za odpoved vopred dakujem
maped
10.07.14,14:28
žeby zdviznúť jedine hydraulickými zdvihákmi? Postupne a podložiť.
Inak si to neviem predstaviť. No to je len moja úvaha.
arizona
10.07.14,19:36
Kamen nie je nasiakavy,on vlhkost netaha. Nemoze to byt od podlahy? Aku mate podlahu?
buchač
11.07.14,04:50
Arizona

Myslíš , si si istá ??? Skôr by som upresnil . Kameň ani tak možno nie .
1. Nevieš ( nevieme ) , ba ani majiteľ nevie , aký kameň bol použitý v základoch .
2. Ak nie kameň , tak spojovací materiál kľudne natiahne vlhkosť do nemoty .
buchač
11.07.14,04:56
Maped

Toto myslíš vážne ? Ako určitý druh úvahy beriem , ale ako technik teda veru nie .

Lebo ja si zasa neviem veľmi dobre predstaviť to zdvihnutie hydraulickými zdvihákmi .....
...a dokonca postupne ???

Bez žeriavu , v podstate , nezrealizovateľné ...
fortunka
11.07.14,06:58
A čo takto zavolať si odborníkov na obhliadku? Možno tam ani take "harakiri" úkony ako podrezávanie netreba. Amožno sa to ani neoplatí. Môže to byť vlhké aj z úplne iného dôvodu (nevetrenie, dážď a niekde to premoká, atď... ). Ja som napr. hneď našla niekoľko napr. sanuj.sk a pýtala by som sa tam... Nám vlhla jedna celá stena vo viac menej novej budove, od stredu dole do cca 2metrov a teda myslelo sa na kadečo a pri obhliadke nám prekvapujúco povedali, že je to zo strechy a aj tak bolo...
220870
13.07.14,07:43
Záleží od druhu a tipu drevenice.Ťažko to posúdiť z vášho popisu.Niektoré sa dajú podvihnúť niektoré sa podrezávajú.Vlhkosť môže pochádzať aj z kondenzácie na studenom kameni.
andrej757
13.07.14,15:22
Drevenica sa nepodrezava, treba vlozit po celom obvode pod spodne tramy, ktore sa v minulosti kladli pramo na kamennu podmurovku hydrizolaciu - ipu.

Ak to uz mate vlhke skontrolujte si spodne tramy, ci nie su nahnite, vacsinou sa pri rekonstrukcii drevenic meni spodny tram. Da sa to v pohode nadvihnut hydraulickymi zdvihakmi, robili sme tak uz pat drevenic. Ak nechcete, aby Vam vlhla podlaha, treba vyhodit staru podlahu, dat poter a hydoizolaciu a tu spojit s hydroizolaciou pod tramami. Alternativa je odvetrana podlaha.

Najdolezitejsie je ale odstranit zdroj vlhkosti a odviest vodu od chalupy, najlepsie urobit drenaz pripadne rigol okolo chalupy. Strecha a okap je predpokladam v poriadku.
maped
15.07.14,09:02
som rada, že som dobre odhadla problém so zdvihákmi :)
vlado 33
15.07.14,13:54
Sú zdviháky do 100t, tých niekolko milimetrov na podloženie izolácie určite zvládnu. Stačí kontaktovať firmu, ktorá sa tým zaoberá+ pripraviť podklad. http://www.hydraflex.sk/ (mali by poradiť).
vlado 33
15.07.14,14:12
Kameň je nasiakavý a trvá celé roky kým sa odvetrá. Tak ako vlhkosť nasáva, tak sa vlhkosť odparuje
buchač
15.07.14,15:14
jj.......poznám , Vlado , poznám...