likero
10.07.14,16:43
Dobrý deň , pred rokom som mal zápal krčovej žily na ľavej nohe , bol som na vyšetrenie a od vtedy beriem Warfarin , mal som aj komplet vyšetrenia a všetky dopadli dobre,dnes som bol opäť na vyšetrenie a doktorka povedala , že pravdepodobne budem brať tabletky /forma chemoterapie/.Zľakol som sa , poradte prosím že čo sú to za tabletky.
Mila123
10.07.14,14:56
buchač
10.07.14,17:17
..."" dnes som bol opäť na vyšetrenie a doktorka povedala , že pravdepodobne budem brať tabletky /forma chemoterapie/ "" ....

Warfarin nie je forma chemo , takže o aké tabletky vlastne ide ?
pankratz
10.07.14,18:14
Warfarin ja liek na riedenie krvi,a používal som to asi 2 roky po mozgovej porážke. Nevýhodou je to, že počas užívania nesmiete konzumovať zelenú zeleninu , ktorá má zelené listy a aj vitamín C znižuje účinky. Lekárka na hematologickej ambulancii vám bude predpisovať podľa krvných odberov momentálne dávky lieku , a objednávať si vás na kontroly každé 2 týždne až 1 mesiac. Okrem toho, každému lekárovi musíte oznámiť, že užívate warfarín, dostanete zvláštny preukaz. Pri plánovaných operačných výkonoch, napr. raz ročne som mal kolonoskopiu, som musel týždeň predtým a do 5 dní potom prejsť na injekcie, Fraxiparin, ktoré som si pichal sám doma. Po 2 rokoch mi Warfarin zmenili na Pradaxa. Je to v tobolkách, 1 denne. Nemám zakázanú listovú zeleninu a nemusím nikomu oznamovať tento liek, ani prechádzať na injekcie pri iných úkonoch. Netreba chodiť na kontroly na hematológiu. Ale robia sa kontroly hladiny keratinínu a urea. Každé 2 mesiace. To môže robiť aj sestrička u praktického obvodného lekára. Túto Pradaxu mám už 2 roky. Aj keď je drahšia ako Warfarín. Musí ju každý polrok predpísať neurologická lekárka, kam chodievam 2 krát do roka, ale na základe preskripcie recept vydá aj obvodná lekárka.

Warfarín patrí na hematológiu, a chemoterapiu robia na onkológii prostredníctvom infúzii. Absovoval som ju 2 cyklusy, asi 9 mesiacov.
likero
11.07.14,13:18
Ja momentálne beriem Warfarin , a naposledy doktorka povedala , že pravdepodobne budem brať nejaké tabletky /nejaká forma chemoterapie/ , to sa berie pri onkologickom ochorení.Nechcela povedať že čo sú to za tabletky.
buchač
11.07.14,13:27
CITUJEM :

a chemoterapiu robia na onkológii prostredníctvom infúzii.

ODPOVEDÁM :

Prostredníctvom AJ infúzií .

Cytostatiká sa podávajú podľa typu nádoru a lieku buď perorálne (ústami), intravenózne (do žily) podávaním do dutí (ako mechúr, či hrudná alebo brušná dutina) alebo primo do nádoru.

Cytostatiká je možné podávať ambulantne alebo počas hospitalizácie v nemocnici. Podľa ordinácie lekára a druhu liekov sa podáva buď v denných, týždenných alebo mesačných intervaloch a to dlhodobo alebo v cykloch.
JankaO
11.07.14,13:27
chemoterapia je široký názov a nie je to len liečba onkolog. ochorení.