mondes
10.07.14,19:58
Ahojte, mám pred sebou došlú faktúru z ČR s dátumom dodania 31.3.2014. A teda tým, že ide o faktúru z EU som povinná urobiť DDP k DPH. To mi je jasné. NO je možné požiadať dodávateľa o opravu dátumu z 31.3. na 1.4.2014, pretože on je tiež Q. plátcom DPH. A bolo by po probléme. Ale čo v prípade, ak dodávateľ už započítal faktúru do 1.Q.2014? V tom prípade už musím aj ja dať faktúru do 1.Q.? Alebo by som mohla aj do 2.Q.?
Podľa mňa, ak už dodávateľ zahrnul tú faktúru do 1.Q., tak tým, že ide o faktúru z EU s prenosom DP som povinná aj ja tú faktúru dať do 1.Q. Však? Prosím, opravte ma, ak sa mýlim. Ďakujem veľmi pekne.
ariadna22
11.07.14,11:34
ja len ku kv: ak platiteľ dane ku dňu podania kontrolného výkazu nedostal faktúru o nadobudnutí tovaru z iného členského štátu, uvedie údaje z tejto faktúry do kontrolného výkazu za to zdaňovacie obdobie, v ktorom dostal faktúru - upozornenie k sekcii b1 kontrolného výkazu ... toto je za marec, dala by som dodatočné za 1.q.2014 a aj dodatočný kontrolný výkaz
mondes
11.07.14,13:19
Vďaka, áno, podávam dodatočné DP aj KV. Totižto ja neviem, kedy tá faktúra skutočne došla, no ku mne, ako ext. účtovníčke došla až v 07/2014. Ešte raz vďakaza reakciu.