gria
10.07.14,20:06
Dobrý deň. Predávam dom, a chcem sa opýtať ako mám postupovať so zmluvami, či ich treba overiť u notára alebo právnika?
Mária27
10.07.14,18:11
Overiť bude treba tvoj podpis ako predávajúcej. Dobre jedať si skontrolovať zmluvu niekomu zbehlému.
bubkoch
10.07.14,19:20
vsak na to su RK ... ked nevies co a ako ...
teba ako predavajuceho to nic nestoji a mas zabezpeceny full servis ...
arizona
10.07.14,19:28
a kto ti bude tie zmluvy vypracovavat? sama?
Ice dive
10.07.14,20:31
no po mne chceli ako predávajúcom 3600 € že mám si navýšiť cenu... za kvalitný remax servis.... jediného záujemcu nepriviedli... podľa mňa realitky nerobia žiaden full servis poskytujú tak zmluvu z netu kde upravia hlavičku a dajú údaje na svoju stránku tot vsio inzerát si môžeš zadať aj sám za 5 €... efekt to má ten istý..
Zuzanka_ba
11.07.14,06:13
ak sama našla kupujúceho, načo by jej bola realitka? zmluvu jej najlepšie vypracuje právnik, pričom platí mu za úkon vypracovania, nie províziu.
alaya1
11.07.14,06:16
kasli na realitky, zarabaju na to velke prachy, co si vybavis aj sama.
alaya1
11.07.14,06:17
Ak to chces riesit sama obrat sa na notara a urob to cez notarsku zapisnicu. Stoji to len par desiatok eur.
gria
11.07.14,06:52
zmluvu mam z internetu, z top reality.sk. Dík moc
Peggynka
11.07.14,06:52
gria
11.07.14,07:11
ďakujem za ochotu a rady,,,
clen
11.07.14,07:13
na zmluve staci overit len podpis predavajuceho, a to bud na obecnom urade alebo u notara. Potom potrebujes zmluvu a navrh na vklad, dobre vzory najdes tu: http://opozemkoch.sk/vzory/index.php
Peggynka
11.07.14,07:20
gria
11.07.14,07:31
asi netreba robiť tú Zmluvu o budúcej kúpnej zmluve, to realitky tak robia...
bubkoch
11.07.14,07:38
pravnik jej to zadarmo nespravi ...
ja som predaval uz 2x, ale nevidim jediny dovod aby som predaval mimo realitky ... dostal som sumu ktoru som pozadoval, vsetky poplatky za zmluvu, u notara a na katastri platila realitka, kolko platil kupujuci ma nezaujimalo

co usetri predavajuci ked bude predavat sam ? vobec nic, prave naopak, bude mat naklady na vyssie spomenute veci navyse a nakoniec zarobi menej ...
ci predavajuci ma predavat mimo realitky LEN PRETO aby usetril kupujuci ? to nedava ziaden zmysel ...
keby tú otazku pisal kupujuci, tak to pochopim, ze chce usetrit na poplatku realitke, ale u predavajuceho otazka postrada akykolvek zmysel
bubkoch
11.07.14,07:47
samozrejme ze zmluvu o buducej zmluve treba aj ked predavas bez realitky ...
ci ty len tak budes drzat 1-2 mesiace byt pre potencialneho kupujuceho kym si vybavi hypo a pod. len tak, bez zaruky ze to kupi a bez sankcii ked po 2 mesiacoch si to rozmysli ?
Ice dive
11.07.14,08:02
záleží od nehnuteľnosti a lokality... ale spravidla nevidím dôvod či už ako predávajúci alebo kupujúci dávať niekomu do gágora 3000 € za predaj niečoho, keď pre to aktívne nič nerobí.... ak by povedala realitka OK za mesiac Vám to predáme tak OK súhlasím s províziou -ak zorganizuje zopár obhliadok a dotiahne klientov... ale ak si to dajú do ponuky a čakajú prípadne povedia ak sa niekto ozve tak sa stretnime polhodinu predtým a dohodneme sa ako to predáme... tak mi to príde ako platenie za nič a porušil by som tieto darmožráčske spoločnosti...
gria
11.07.14,08:08
jasne, ved clovek nikdy nevie, co sa stane, a musi si to zaistit... ak by nakoniec nekupili, tak mohol to niekto iný mať... super dik moc,,,
Peggynka
11.07.14,09:05
A ešte keď oblbnú predávajúceho na exkluzivitu...Visí to tam aj rok a nič s tým nerobia.
alaya1
11.07.14,09:08
u nas si uctuju aj 5000 a nic pre to neurobia, aby vam to predali okrem toho, ze na vas suustavne tlacia znizit cenu, aby sa vyrovnala cena pre ich proviziu. Viem 5000 lepsie vyuzit. A to ich spravanie uz fakt nemusim. Dotieravi, ako telekomunikacni vyvolavaci.
Peggynka
11.07.14,09:14
A detto kupujúci;kým si vybaví hypotéku,ty to predáš inému,lebo ti ponúkne lepšiu cenu...
Zuzanka_ba
11.07.14,10:14
Keď sa nad tým zamyslíš, tak aj keď zaplatí kupujúci realitke... tak sa dá povedať, že ty si ukrátený ty, lebo tie peniaze, ktoré dal realitke, mohol radšej dať tebe. Lebo očividne je takú sumu ochotný zaplatiť, otázka je len kde peniaze skončia.
Robí sa v praxi aj také, že kupujúci sa dohodne s predávajúcim dohodne za chrbtom realitky, nie že by som to schvaľovala.
Dúfam že zmluva od právnika nestojí tisíce:)
Ice dive
11.07.14,10:57
zmluvu si môžeš stiahnuť aj z internetu... právnik tiež použije obdobný vzor... tak isto ako to robí realitka.... vždy je to hop alebo trop ked to spíše realitka, právnik, alebo si to stiahneš z netu... vždy si to pri chybách odnesie predávajúci s kupujúcim, ktorí za to zodpovedajú...