poncik
10.07.14,23:03
Dobry den,
pred nedavnom som kupil z jedneho portalu (bazos.sk) iphone 4, za 150 eur volal som s dotycnou osobou, povedala mi ze vsetko je funkcne, vraj je v zachovalom stave, tak som nevahal, a kupil si ho, otvoril som si balik na poste pred pracovnickou a bol tam naozaj, tak som siel domov, a doma som zistil ze s nim nieco nie je v poriadku, je to original, znamy co sa vyzna mi to povedal a zevraj len displej je vymeneny, za nejaky cinsky, ktory funguje sice a na prvy pohlad vyzera ze vsetko ide, no neplni vsetky funkcie napriklad dotyk ide tazko, v rohoch nereaguje vobec, ked chcem napisat na dotykovej klavesnici nejaky text, tak niektore pismena nejdu, alebo ked chcem ist hore dole vo fotkach, tak mi to nejde poriadne, proste nevyuzijem ho ako original, iphone je sice original ale displej original stoji okolo 50 eur, a takyto fake stoji 20eur a dotycny mi tuto informaciu zatajil alebo o tom nevedel, co mozem urobit? ake su moje moznosto ? dakujem ak mi niekto vie poradit budem velmi vdacny, prosim ale necitujte mi tu zakonnik, sktoreho sa nevysomarim, strucne po lopate mi povecte ci spravim nieco alebo nie, ak sa niekto vyzna do iphonoch, tak dotycny mi poslal pred tym ako som sa snim dojednaval cez telefon aj fotky telefonu, aj fotku s imey kodom (da sa to pozriet v nastaveniach a ak to tam je tak to nie je fake, tak som si bol isty tym ze to bude v poriadku, a kezde tam je ten kod viem ze fake je iba ten displej nie cely iphone), a cloveka by nenapadlo ze mu pride iphone s fake displejom, co vlastne uplne ovplyvnuje vsetko

najhorsie je ze ja som tam dal inzerat ze kupim iphone 4 a on sa mi zavolal, cize dotycny tam inzerat nema mam iba jeho meno adresu a byvam daleko od neho, a telefon je uz vypnuty

dalsia vec je ze neviem vobec ako to funguje, a ci sa mi oplati to riesit, podavat vobec trestne oznamenie ked dotycna osoba povie ze som ten displej vymenil, alebo ze sa to poskodilo na poste, alebo ze nevedel o tom ze to neni fake ze ho taky kupil uz z druhej ruky, a vobec da sa vratit tovar ked ho kupujem z druhej ruky? respektive ked je ten displej napodobnenina tak to znamena to ze mi predal napodobneninu? co je trestne? ako to mam dokazat ked to je takto zamotane? mam pocit ze nevyriesim nic, niekde som cital to inde to, a tovar sa z druhej ruky neda vratit naspet uz ked to poslem naspet predavajucemu tak si to nevyzdivhne na poste ani
taiko
10.07.14,21:25
http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html
Daj si tam namontovat display za 30EUR a budes to mat vyriesene.
arizona
11.07.14,11:48
Ako prve, co urob, tak strhni foliu a vyskusaj display. Mozno je na nom iba nevhodna,lacna folia a ta sposobuje problemy pri dotykoch.

Ak nepomoze, tak navstiv predavajuceho a postras Policiou, ze ti predal imitaciu namiesto originalu. Aspon mu nazenies trochu strachu,mozno mobil vezme spat...
buchač
11.07.14,12:03
....a po tretie :

Druhýkrát nekupuj také veci na inzerát ...
taiko
11.07.14,12:05
on mu nepereadl fake telefon, ale telefon opraveny neoriginlnym displayom.
jslancik
11.07.14,12:05
mohol nájsť v balíčku detskú imitáciu telefónu...
arizona
11.07.14,12:48
v jeho pripade je to uplne jedno, nie? Aj tak moze akurat tak postrasit predavajuceho...ved ani policia sa nebude zaoberat nejakym fake displayom,na starsom telefone. Na ebay, ci inde ich kupis na kila...Nie kazdy kupujuci zisti,ze kupuje imitaciu namiesto originalu