DUŠAN
11.07.14,07:11
Ahoj poraďaci.
Potreboval by som pomoc ako správne zaúčtovať a zaevidovať faktúry z METRO Cash & Carry SR .
Od nového roku došlo k zmenám v účtovníctve pri zadávaní faktúr do účtovného programu ( ja užívam MRP), je tam kolónka pre zadanie Pôv. č. dokladu /tu zadávam celé číslo faktúry s lomitkami a zátvorkami/, kde následne mi program sám vytvorí variabilný symbol. Lenže tam sa to celé číslo nevmestí a z toho mi vytvorí iba časť čísla. Ja potom vymažem z toho lomitka a urobím si posledne 10-číslie, neviem či to robím správne. V Metre mi hovorili, že si mám dať nastaviť program. V MRP Company mi povedali, že to majú v poriadku. V Prílohe Vám zasielam kópiu zo spomínaného dokladu aby ste si to mohli prezrieť ako to vyzerá na faktúre. Z toho mi potom poraďte ako správne vytvoriť VS z čísla. ktoré je na doklade v červenom rámiku /lebo toto je právoplatné číslo dokladu/.
Ďakujem.
fortunka
11.07.14,06:44
Ale ten VS nie je pre nikoho podstatny, takze to kludne nechaj tak ako to je. Totiz do danoveho to nikam nejde, tam je podstatne to povodne cislo. A VS je iba na platby... a to je uz uhradene (hotovost, karta), cize nikoho to nebude trapit a nijam ti to netreba

A este ma napadlo: VS ma max.10 cislic, cize MRP to ma spravne....