janecka.j.
11.07.14,11:12
Dobrý deň, mám veľký problém z PVPS , a.s. Poprad. Mám kúpený starý rodinný dom, kde sa na mojom pozemku nachádza vodovodná šachta s tromi vodomermi.
Tie rúrky sú v takom stave, že každú chvíľu je porucha a môj dvor je vytopení,v takom prípade nepotrebujem od PVSP ani len ospravedlnenie. Začiatkom roka pri odpise vody nám bolo povedané, že potrubie máme deravé za našou vodovodnou hodinou.Zistená spotreba bola 600 m3. Porucha bola hlásená. Po nahlásení poruchy za vodomerom nikto zo spoločnosti PVSP sa do dnešného dňa na poruchu nebol pozrieť.Ja som reklamovala na PVPS Poprad vysokú spotrebu vody nie mojím zavinením no nevyšli mi v ústresy. Teraz po doručení faktúry som žiadala o splátkový kalendár a odpoveď mi znela, že nedoplatok mi musia rozpočítať na 12 mesiacov. Suma činí 786€ plus mesačná splátka 85€.

Poradí mi niekto, či môžem sa s mojím problémom niekam obrátiť alebo musím môj nedoplatok do roka vyrovnať.
Ďakujem
Peggynka
11.07.14,09:22
Pokiaľ ja viem,vodovodné prípojky od verejného rozvodu sú majiteľa domu a zodpovedá za ne:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1978-144

http://www.pvpsas.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=36
jslancik
11.07.14,09:35
ak máš od nich stanovisko, že "potrubie máme deravé za našou vodovodnou hodinou", tak si v tom sama. Je to tvoj majetok a ich to nezaujíma. Keby bola porucha na ich časti, problém by nebol. A hodiny by sa ti netočili. To sú ale základné veci, ktoré by majiteľ mal vedieť.

Ak tam bývaš trvale, riešenie je iba jedno - prioritne vymeniť rozvody vody v nutnom rozsahu. Ak tam trvale nebývaš, ako dočasné "riešenie" je zatvárať ventil a púšťať iba v čase, keď vodu potrebuješ.

Zaplatenie faktúry je samozrejmosť.
sito
11.07.14,13:06
Dobrý deň,

Tiež dobrý.

mám veľký problém z PVPS , a.s. Poprad.

A kto nemá problém, možno nie veľký.

Mám kúpený starý rodinný dom, kde sa na mojom pozemku nachádza vodovodná šachta s tromi vodomermi.

A pre čo, pre koho, tých ostatných sú tie dva? Či tri krát ti vodárne tu vodu účtujú?

Tie rúrky sú v takom stave, že každú chvíľu je porucha a môj dvor je vytopení,v takom prípade nepotrebujem od PVSP ani len ospravedlnenie.

A majú vecné bremeno, že môžu, kedykoľvek?

Začiatkom roka pri odpise vody nám bolo povedané, že potrubie máme deravé za našou vodovodnou hodinou.Zistená spotreba bola 600 m3.

No nie na ?ovno sú tie meracie zariadenia, aj keď, ozaj fungujú na ..vno. V bytových domoch, ozaj, tie v tých bytoch sú na ...no, nie na meranie, ale na rozpočítanie, spoločných nákladov, spoločne, spoluvlastníkmi domu, že?

Porucha bola hlásená. Po nahlásení poruchy za vodomerom nikto zo spoločnosti PVSP sa do dnešného dňa na poruchu nebol pozrieť.

Žebože, že za ich hodinami to nie je, tak to nie je ich, ale vaše! Sami si musíte.

Ja som reklamovala na PVPS Poprad vysokú spotrebu vody nie mojím zavinením no nevyšli mi v ústresy.

Omyl! Vlastným zavinením, tým že ste si priebežne nekontrolovali odber vody od dodávateľa, denné? Že porucha je úž za vaším odberným miestom. Prečo, prečo ste si toho nevšimli?

Teraz po doručení faktúry som žiadala o splátkový kalendár a odpoveď mi znela, že nedoplatok mi musia rozpočítať na 12 mesiacov. Suma činí 786€ plus mesačná splátka 85€.

Odpoveď na návrh dodávateľa vody!

Poradí mi niekto, či môžem sa s mojím problémom niekam obrátiť

Lampáreň? Ešte niekde je?

alebo musím môj nedoplatok do roka vyrovnať.

Vyrovnať, do roka a do dna, aj do dňa! Inak ťa navštívi, kámoš, niekoho, EXEKÚTOR. A o tom sa nedá povedať, že je kamarát! No, tiež sa nedá povedať, že nemá kamarátov? O tebe si to isto nepovie, ani myslieť ...

Ďakujem

Omlúvam sa, ak nepotešilo?
buchač
11.07.14,13:18
:D :D :D :D :D




Sorry ....;)


P.S.:
Hento by som už ani nenazval laickosť .
Tomuto sa vraví hlúposť ...
Len teraz je otázkou , že kto je hlúpy ( nebrať ako urážku !!! ) .
sito
11.07.14,13:47
.slančik, tvoja odpoveď ná bohovskú logiku. Ale za boha to nie sú ľudia ochotní pochopiť, že by boli, sú bohoví ... ? Bohoví barani, ovce sú!

A v bytovom dome? Ako to vidíš? Ako si napísal, či ako mu odpísali?

Ktorý vlastník bytu môže v bytovom dome napísať takéto stanovisko? "potrubie máme deravé za našou vodovodnou hodinou" Hm .... hodinou? Akou, či hodinami, akože vodomerom?

Bohovské, "Je to tvoj majetok a ich to nezaujíma. Keby bola porucha na ich časti, problém by nebol. A hodiny by sa ti netočili. To sú ale základné veci, ktoré by majiteľ mal vedieť. "

Ale faktický fakt, že?

Tie hodiny, vodomery v byte, komu a na čo slúžia, kto ich užíva a ako? Každý po svojom, či spolu, spoločne?

A TOTO:

Keby bola porucha na ich časti, problém by nebol. A hodiny by sa ti netočili.

Svätá pravda, ak je porucha za vodomerom smerom do bytu, všetko je to majetok vlastníka. Vodomer a všetko za ním z bytu je spoločné zariadenie.

A vodomer? Čí je, koho je majetkom?

A že by mal vlastník bytu dokazovať svojím spoluvlastníkom domu, ako sa podieľal na spotrebe, nákladoch domu? Či spoluvlastníci mu musia evidentne vypočítať podiel na úhrade spoločných nákladov domu, teda tí, ktorí konajú v ich mene, správcovia, štatutári.
jslancik
11.07.14,13:51
prepáč, ale o čom točíš? je to rodinný dom. Ak tomu dobre rozumiem, tak so mnou súhlasíš (svätá pravda), tak čo sa rozčuľuješ? Točia sa hodiny, ktoré prináležia jej, a nikomu inému.
misoft
11.07.14,14:34
Ach jáááj - sito, sitko, sitečko - zase všetko nečítal..... inak by sa nerozčuľoval - bavíte sa o dome, rodinnom....... teda za vodomerom v šachte - vsjo čo vytečie, už majiteľovo je..... šak cajgre sa točia..... bo voda už cez ne prešla......do kohútika nedošla...... tráva bude zelenšia......
sito
11.07.14,14:35
No veď! Že je. Nie, nerozčuľujem sa, len som sa ťa opýtal, a ty tak podráždene odpovedáš " Točia sa hodiny, ktoré prináležia jej, a nikomu inému."

Ale áno, a nemáš pravdu v tom, že nikomu inému? Isto nie sú jeho, neprináležia mu, že?

Ak, inak myslíš, čítaj.

Meranie množstva vody dodanej verejným vodovodom zabezpečuje vlastník verejného vodovodu svojím meradlom. Ak nie je množstvo vody merané, stanoví sa množstvo dodanej vody smernými číslami spotreby vody. Takto zistené množstvo dodanej vody je podkladom na vyúčtovanie vodného.

Toto sa týka domu. Na päte domu je vodomer, no môže byť aj mimo domu, ale stále je to o tom istom, istom dome, že?

Ale, aj som sa ťa opýtal" ako to vidíš v bytovom dome. A ty, že točím? Hovno vieš, všetci točia, alebo vo všetkých bytoch v celom dome vodomery sa točia, merajú, zaznamenávajú, monitorujú spotrebu podiel na spotrebe jednotlivých bytov zo spoločnej spotreby, teda v konečnom dôsledku podielu úhrady zo spoločných nákladov za vodu. Nie je to tak? Podľa teba?
sito
11.07.14,15:16
Dušan, čítalo a pozorne, veľmi pozorne. A nerozčuľuje sa, len o kúsok ďalej sa posunúť chcelo, vec. Rodinný dom a bytový dom sú pre dodávateľa rovnako len objektom odberu vody, jeho, ich vody, odobratej. Ja len čo slancik, či okorení, osolí tú trávu, ktorá v dome niet, ale grajciare sa točia? No točia. A koho ničia?

Takto Dušan? "teda za vodomerom v šachte - vsjo čo vytečie, už majiteľovo je....."

V bytovom dome v šachte, na stúpačke, jej odbočke do bytu na ktorej je vodomer. Tak to vidíš, či len v rodinnom dome.

V rodinnom je vlastník vodomeru dodávateľ vody.

Kto je vlastníkom vodomerov v bytovom dome v bytoch? Vieš?
buchač
11.07.14,15:45
Ja osobne viem , že čo je to , keď sa voda začne realizovať ... vlastná skúsenosť - na nezaplatenie . Respektíve , zaplatil som statočne .

Na jednej strane som platil vodomer , ktorý zamrzol a následne pukol . Voda sa potom lialáááá ... koľko dní , to tede síce neviem , ale účet bol vcelku solídny . Keďže sa nedal vodomer odčítať , tak mi dali priemer .

...a tej následnej realizácii na odstraňovaní škôd po hotovej povodni ani nevravím . Nové podlahy , nové omietky ...
Ešte fasa , že mám solídnu poistku , takže som dostal aj dobré odškodnenie .
misoft
11.07.14,17:35
Vodári..... a hlavný fakturačný je hen - dole kde trubku s vodou občanom napichli.....ostatné sú podružné - aby vedeli, ako prípadný rozdiel medzi ovčanov rozhádzať.....
sito
11.07.14,21:05
Vodári? Tí si nebudú špiniť ruky ani s tou vodou, ktorú spoluvlastníkom predali, nie tak ešte s ich vodomermi, či?